Reede, august 31, 2018
 

Kiidame tublisid tegijaid – Jüri Väärtnõu

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Kärdla sadama Resto Kuur peakokk Heimar Kuuskler kutsub märkama ja kiitma tublisid tegijaid – esimesena võttis ta kiita Jüri Väärtnõud.
Heimar Kuuskler kirjutas sotsiaalmeedias, et grupis Hiiumaa Heaks on kellegi kiitmist vähe või õieti polegi. “Kas see on mingi hiidlaste tagasihoidlikkuse värk?” küsis ta. Ja tegi ise kohe otsa lahti, öeldes, et parim heategu ühelt hiidlaselt olekski hea sõna teisele hiidlasele. “Paljud hiidlased teevad rasket tööd, enda tööajal ja ka peale tööd, öiste tundideni ja parim tänu on KIITUS!” teatas Kuuskler.
Vanaema mure
Esimesena kiitis ta Jüri Väärtnõud, kes peab Kärdlas majapidamistehnika kauplust Tähva. Kuuskler rääkis, kuidas tema eakal vanaemal oli tänavusuviste rekord­kuumade ilmade ajal enesetunne kehvaks läinud ja majja oli kiiresti vaja jahutussüsteemi. Esmalt vastati Tähvast, et järjekord on kolm–neli nädalat, sest kuumus tegi sel perioodil liiga kõigile. Kuid läks mööda vaid üks tund, kui Väärtnõu talle helistas ja lubas ülejärgmisel päeval peale tööd seadme paika panna. Vanaema kiitnud peale seda – esimest korda läks sel suvel magades tekki vaja…
Kuuskleri postitusele laekus lühikese ajaga lisaks paar­kümmend kiitvat kommentaari.
“Polegi paha mõte, hooaja lõpus koostada ülesaareline tänunimekiri tegusate tunnustamiseks,” kommenteeris Paap Kõlar.
“Oh, heldeke! Kui juba heade inimeste ja kuldsete käte kiitmiseks läks, siis loodan, et keegi peab ka registrit!” kirjutas luuletaja Ave Alavainu. Omalt poolt lisas ta sellesse nime­kirja Arnold-Aare Kivisiku ja Aivar Oga, Heino Veanese ja Aivari, kelle perenime oli unustanud. “Oh, ja neid on veel ja veel, kõiki, kelleta ma oma elu siin saarel ette ei kujutakski. Tänud neile ja kõigile headele ning aitajaile inimesile!”
Alati tuleb appi
Jüri Väärtnõu oli Kuuskleri algatusest kuulnud ja nõustus, et häid sõnu vajame me ju kõik ja iga päev. Olukordi aga, kus tal on vaja inimestele appi minna, tuleb ette iga nädal. “Ma käin ju iga päev perest peresse,” ütles meistrimees.
Kõige tüüpilisemad väljakutsed ongi seotud kodu­masinate parandamisega ja suvel on kõige tihedam tegemine külmkappidega. Kõige pakilisemad tööd aga on olnud talunike piimajahutite remont ja toitlustuskohtade streikivad sügavkülmikud, mis pilgeni kraami täis. Siis käib Väärtnõu ka nädalavahetusel väljas.
Firma käekäik on omaniku sõnul hea ja tööd jätkub. “Kodumasinate paranduse ja soojuspumpade panekuga on mul oma firmas kõige rohkem tööd – iga päev läheb peaaegu kella üheksani õhtul,” ütles Jüri Väärtnõu, kes kõik tarkused omandanud iseõppimise teel. On ta ju tegelikult TPI haridusega ehitusinsener ja töötas Hiiu KEKis. Kui see asutus tegevuse lõpetas, sai 1994. aastal loodud OÜ Tähva ja hakatud Soomest kasutatud kodumasinaid tooma. Algul tegutseti Pae tänava keldris, praegusesse asupaika Helter­maa maanteele koliti 2000. Tänavu 27. augustil sai firmal 18 aastat täis.
PS Nüüd on Heimar Kuuskler kiita võtnud Toomas Türnpuu: “Mis juhtub, kui sõidad 10 cm naela rehvi? Mitte midagi, KOHE saad abi Rehviboxist, 15 minutit ja rehv korras!”

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411