Reede, august 10, 2018
 

Kärdlas avatakse madalseiklusrajad

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Järgmisel kolma­päeval lõppevad Kärdlas Lubjaahju tänava metsatukas kahe madal­seiklusraja ehitused, avamine on kuu lõpus.
Alates esmaspäevast on Kärdlas Lubjaahju 3a rajatavas seikluspargis ametis OÜ 3park seiklusrajapaigaldajad, kelle hinnangul kulgeb töö plaanipäraselt.
Samal ajal veab OÜ Saveka Torutööd maapinna tasandamiseks täitematerjali. Veel freesitakse maha kõrged kännud ja eemaldatakse puudelt ohtlikud kuivanud oksad.
Hiiumaa jooksugrupi esindaja Liis Remmelg, kelle eestvedamisel madalseiklusradu ehitatakse, rääkis, et peale ehitustööde ja pinnase ette­valmistustööde lõppu on kavas radade alused katta  hakkepuiduga.
Radadele lisavalguse saamiseks on kavas veel võsa maha võtta. “Kui mai alguses niitsime Teeme Ära talgute raames maaala võsast puhtaks, siis augustiks oli uus võsa kasvanud juba vöö­kõrguseks ja kohati isegi kõrgemaks,” selgitas Remmelg.
OÜ 3park on lubanud ehitustööd lõpetada 15. augustiks, aga seiklusradade avamine toimub eeldatavasti kuu lõpus kui olemas on kasutusluba. “Pärast madalseiklusraja valmimist ja kasutusloa kättesaamist on kavas seikluspark sportlikult ja tervislikult avada,” lisas Remmelg. “Selle, mida täpsemalt plaanime, jätame veel üllatuseks.
Remmelgu sõnul oodati väga, et seiklusraja paigaldamine toimuks juba suve alguses, aga arusaavatel põhjustel lükkus raja valmimine suve teise poolde. Jooksugrupi esindaja sõnul raskendas ettevalmistustöid ebatavaliselt soe suvi. Nii näiteks sai raie- ja talgutöid teha ainult hilisõhtuti.
Valmib kaks rada
Lubjaahju tänava metsatukka valmib kaks madalseiklus­rada, millest üks mõeldud noortele ja täiskasvanutele ning teine väikelastele. Esimene on maapinnast ligi  meetri, teine poole meetri kõrgusel.
Madalseiklusrada on avatud kõigile seiklejatele omavastutusel ja tasuta kasutamiseks. “Rada ei tohi kasutada joobes olekus, valida tuleb endale jõukohased atraktsioonid ning enese ohutuse tagamiseks tuleb rada läbida tähelepanelikult ja keskendunult,” manitses jooksugrupi esindaja. Seiklema tulles tuleb arvestada ka jalanõude ja riiete valikul, et need võivad määrduda. “Väikelapsi ja lapsi aga tohib seiklema lasta vaid järelvalve all,” ütles Remmelg.
Maksumus selgub
Remmel ütles, et see, kui palju seikluspargi rajamine kokku maksma läheb, selgub peale tööde lõppu. Kõige suurema osa moodustavad seiklus­rajad, mille hind 23 500 eurot. Lisanduvad täiendavate tööde kulud.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411