Teisipäev, august 7, 2018
 

Kaitseliitlased kogusid mälestusmärgi jaoks 1100 eurot


Kaitseliit käivitas nädalavahetusel Hiiumaa kohvikutepäeval korjanduse Vabadussõja mälestusmärgi rajamise toetuseks ning kogus Drillburgeri kohvikus korraldatud loteriiga 1100 eurot, teatab BNS.
Kohvikupidamisel osalenud endine välisminister Marina Kaljurand kirjutas sotsiaalmeedias, et heategevuslikul
loteriil läksid loosi raamatud, käsitöö, hoidised, Kaitseliidu ja Naiskodukaitse meened.
Hiiumaa muinsuskaitse seltsi esimees Dan Lukas ütles eile BNSile, et kaitseliit juba alustas annetuste kogumist ning lähikuudel algab ka vallavalitsuse ja muinsuskaitse seltsi poolne kogumiskampaania. “Ei tahagi, et projektil oleks ainult üks vedaja, vaid et see oleks kõigi hiidlaste projekt,” märkis Lukas. Tema sõnul on muinsuskaitse selts mälestusmärgi rajamisse panustanud ja panustab veelgi. Projekti toetas ka kaitseministeerium, mis toetas monumendi ideekonkursi korraldamist ja on katnud Vabadussõjas hukkunute nimekirja koostamise kulusid.
Hiiumaa vallavanem Reili Rand ütles BNSile, et loodetavasti jõuab mälestusmärgi projekteerimiskulu valla lisaeelarvesse, mida volikogu augustis arutama hakkab. Kui projekt on valmis, saab ka täpsemalt mälestusmärgi hinnast rääkida, lisas Rand. “Sammas ise võib-olla nii kulukas ei olegi, aga et valguslahendus oleks töökindel ja toimiv, seda eelarvet küll hetkel veel prognoosida ei oska.”
Hiiumaa on ainuke Eesti maakond, kus ei ole veel
Vabadussõja mälestusmärki. Vabadussamba konkursi võidutöö “Ohverdus”, mille autoriks on Sander Paljak, selgus tänavu veebruaris.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411