Teisipäev, juuli 24, 2018
 

Valla viimane õlikatlamaja saadeti reservi

Reili Rand
Reedel avati Paladel hakkepuidul töötav konteinerkatlamaja, endine õliküttel katlamaja jääb reservi.
Pühalepa osavallavanem Liili Eller rääkis, et see oli valla viimane katlamaja, kus õliküttest loobuti. “Õliküte ei ole esiteks keskkonnale hea, õhusaaste, teiseks on see kohutavalt kallis,” selgitas osavalla vanem.
Eelviimane õliküttel katlamaja, mis soojendas Suuremõisa spordihoonet, vahetati maakütte vastu välja tänavu jaanuaris. Üks puidu-
küttel katlamaja on veel alles Hellamaa perekeskuse sotsiaalmajas.
Uus katlamaja kütab kahte suurt hoonet – nii Palade spordihoonet kui koolimaja, kus koos kolm valla asutust: põhikool, raamatukogu ja loodushariduskeskus.
Katlamaja ehitati valla omavahenditest, läks maksma 172 000 eurot koos käibemaksuga ja peaks end ära tasuma nelja aastaga. “Kooli järgmise aasta eelarves peaks see kenasti tunda andma, sest kütmine läheb nii palju odavamaks,” ütles Eller.
Valminud katlamaja asub spordihoone taga, keskküttekatel on ühes konteineris, teises on hakkepunker. Katlamaja osad toodi kohale moodulitena ja seati siin kokku.
Avamisel olid kohal katla-maja ehitanud OÜ Rapla Metall tegevjuht Margus Maidre ja projektijuht Sten Kaskema. Nende andmetel on puiduhakkega kütmine poole odavam, kuna hake on palju odavam kui kütteõli, aga odavam ka pelletitest.
“Nii me loodame, aga eks 2019. aasta alguseks selgub,” kommenteeris Pühalepa osavalla ehitusspetsialist Reet Nisumaa. Mullu oli Palade katlamaja aastane küttekulu 45 000 eurot.
Jaanuaris tehti projekteerimishange, ehitustööd algasid aprillis ja umbes nelja kuuga sai katlmaja valmis. Liili Eller lisas, et nüüd on vallavalitsusel kenasti aega, et kuulutada välja operaatori hange ja leida küttehooajaks katlamajale operaator.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411