Reede, juuli 13, 2018
 

Saarnaki kompleksis toimus vahetus

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) müüs kaasomanikule osa vaidlusalusest Saarnaki elamust, RMK vahendas, et uus omanik lubas katuse kiiresti korda teha.
Hiiu Leht kirjutas aprillis Saar­naki laiul asuvast ajaloolise väärtusega elamukompleksist, mille eest peaks hoolt kandma Riigimetsa majandamise keskus, kuid mille katused on katki ja lasevad läbi vihmavett. Eriti kehvas seisus oli kaasomandis olnud elamu katus ja see pool, mis RMK hooldada.
Äsja tuli riigimetsa majandamise keskuselt teade, et Saarnakil asjad liiguvad ning kaasomanikud tegid vahetust. RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja Kristi Parro teatas, et riik jõudis kokkuleppele elamu kaasomanikuga, kelleks on talu kunagiste elanike järeltulija Monika Mustimets. Kaas­omanik omandas turuhinnaga seni riigile kuulunud osa Mäeotsa kinnistust. Riik omakorda omandas Musti­metsa osa Rehe kinnistust, millel asuvad rehemaja ja laut jäid nüüd RMK-le. Seega ei ole kinnistud enam kaasomandis.
“Mäeotsa kinnistu omanik on meile kinnitanud, et ta panustab ka katuseprobleemi kiiresse lahendamisse,” lisas Parro.
Hiiumaa muinsuskaitse selts otsustas aprillis, et kompleksi päästmiseks tehakse muinsuskaitseametile ettepanek hoonete kaitse alla võtmiseks. Seltsi juhatuse esimees Dan Lukas ütles Hiiu Lehele, et selts ametile vastavasisulise taotluse ka esitas. “Vastus oli, et Vabaõhumuuseumi rehemajade programmi raames tehakse vastav uuring ja sellest sõltub kompleksi võimalik kaitsestaatus, aga praegu erakorraliselt kaitset ei rakendata,” lisas Lukas.
Vastuseks küsimusele, kas tehtud muudatused on hea lahendus, vastas Lukas, et neid on raske hinnata, aga hea on see, et vähemalt ei põhjendata edaspidiseid tegematajätmisi kaasomandi probleemidega.
Parro sõnul jätkab RMK naaberkinnistu omanikuga koostööd, kes on esitanud soovi rentida riigile kuuluvaid Saarnaki laiu hoonestatud kinnistuid. “Kuna hetkel läbi­rääkimised rendilepingu sõlmimiseks alles käivad, on konkreetsetest kokkulepetest veel vara rääkida,” lisas Parro.
Samas on RMK-l kokkulepe ka Tartu Ülikooli Eesti mereinstituudiga ja Parro kinnitas, et instituut saab vastavalt HELCOMi kokkuleppele jätkata igaaastaseid uuringuid Saarnakil.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411