Teisipäev, juuli 3, 2018
 

RE Hiiumaa piirkonda juhib Lillemägi

erakogu
Reedel koos olnud Reformierakonna Hiiumaa piirkonna (PKO) üldkoosolek valis Hiiumaa piirkonna­juhiks Peep Lillemägi, senine juht Riho Rahuoja taandus töökohustustele viidates.
Senine piirkonnajuht Riho Rahuoja ütles saadetud pressi­teates, et kuna kaheaastane volituste periood sai läbi, soovib ta edaspidi rohkem keskenduda tööle Hiiumaa sotsiaalkeskuse juhina. “Lisakohustus on erakonna poliitika elluviimine kohalikus volikogus Hiiumaa vallavolikogu aseesimehena,” märkis Rahuoja uue piirkonnajuhi valimist soovitades.
“Näen oma rolli eelkõige Reformierakonna Hiiumaa liikmete koondamises ühiseks meeskonnaks, liikmeskonna laiendamises ja selgemate sihtide määratlemises erakonna jaoks Hiiu saarel,” sõnastas Lillemägi eesmärgi. “Arvan, et Hiiumaa edeneb ainult siis, kui kohalikud poliitilised jõud suudavad piirkondliku arengu nimel kokku leppida ja kokku lepitud seisukohtade eest ühiselt seista,” ütles Peep Lillemägi. “Asjaolu, et inimesed elavad piiratud territooriumil, peaks ühendama oluliselt rohkem, kui parteilised või piirkondlikud erinevused lahutavad, aga kui ringi vaadata, siis Hiiumaal ei kuku sugugi alati päriselt sedaviisi välja.”
RE Hiiumaa piirkond valis reedel ka uue juhatuse, kuhu kuuluvad lisaks piirkonna esimehele Riho Rahuoja, Üllar Padari, Üllar Laid, Ester Tammis, Jüri Ojasoo ja Aivo Kriiska.
Oma tööst ning Euroopa Liidu ja Eesti tuleviku­võimalustest rääkis kokkutulnutele Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet. Lääne-Eesti piirkondade koostööst jagasid mõtteid Riigikogu liige Urve Tiidus Saaremaalt ja Jaanus Ratas Läänemaalt, kes mõlemad ka erakonna üle-eestilise juhatuse liikmed.
Uus juht loodab valimisvõitu
Lillemägi ütles saadetud pressiteates, et Reformi­erakond on võitnud viimased kolm riigikogu valimist ja avaldas veendumust, et võidab ka valimised järgmise aasta märtsis.
Ta meenutas, et 2015. aasta märtsis kogus Reformi­erakond valimiste võitjana Hiiumaal 35,9 protsenti saarel antud häältest.
2015. aasta riigikogu valimistel sai Hiiumaal kõige rohkem hääli, 385, reformierakondlane Tarmo Mänd, kes vastuolude tõttu senise piirkonnajuhi Riho Rahuojaga jaanuarikuust enam erakonda ei kuulu. Mänd, kes vahepeal juhtis ka RE Hiiumaa piirkonnaorganisatsiooni, oli ka 2011. aasta riigikogu valimistel Hiiumaal enim hääli saanud reformikas – siis sai ta 1332 häält. 2007. aasta riigikogu valimistel sai Reformierakonna kandidaat Ene Kaups 481 häält, edukaim häälte­koguja Hiiumaal oli sotsiaal­demokraat Kalev Kotkas 959 häält, tollal Rahvaliitu kuulunud Mänd kogus 669 häält.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411