Teisipäev, juuli 31, 2018
 

Päästeamet kehtestas Eestis suure tuleohuga aja

Alates laupäevast on metsas lahtise tule kasutamine keelatud. Päästeamet ning politsei- ja piirivalveamet (PPA) tegid koostööd ja patrullisid ujumis- ja lõkkekohtades.
Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuhi Maris Moorits ütles Hiiu Lehele, et Kärdla põhiauto kontrollis 28. juulil Hausma, Hiiessaare piirkonna ja Sääre küla rannapiirkonna RMK puhke- ja lõkkekohti. Kusagil tuld ei tehtud, vaid Sääre tirbi telkimisalal tuvastati grillimine, kuid ka see probleem lahendati.
“Hiidlased on tuleohutuse osas tublid ja ilmselt ka saare külastajad,” kiitis Moorits.
Päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi ütles, et tegemist oli esimese taolise ühisaktsiooniga. “On tänuväärne, et oma põhitöö kõrvalt jätkub politseinikel jõudu pöörata tähelepanu ka päästealasele turvalisusele,” ütles Suurkivi.
Suure tuleohuga aeg toob kaasa lisapiirangud eelkõige metsas. Päästeametile tähendab suure tuleohuga aeg kõrgendatud tähelepanu looduses liikuvate inimeste käitumise suhtes.
Samuti on PPA helikopter kõrgendatud valmiduses reageerimaks koheselt ka väiksematele sündmustele.
Suurkivi kutsus vabatahtlikke andma tavapärasest veelgi suuremat panust tagamaks turvalisus oma kogukonnas. “Ainult üheskoos tegutsedes muudame Eestimaa turvalisemaks,” toonitas Suurkivi.
Suure tuleohuga ajal:
On metsas ja maastikul keelatud suitsetamine, grilliseadme kasutamine, lõkke tegemine ja igasugune lahtise tule kasutamine, sh selleks ettevalmistatud kohtades, st RMK lõkke-platsidel.
Looduses ei tohi sõita mootorsõidukiga. Auto tuleks parkida mittesüttivale pinnasele ja mitte sõita ATVga turbasel pinnal. Auto välja-laskesüsteem võib kuiva taimestiku süüdata ja ATVga turbapinnal sõites võib turbamullatolm koguneda sõiduki summutile ning kuumeneda ja tagasi maapinnale kukkudes süüdata kahjutule.
Ujuma minnes:
Ära hüppa vette tundmatus kohas! Enne vette minekut hinda alati kriitiliselt vee temperatuuri, läbipaistvust, sügavust, voolu, lainetust, veekogu kaldaid ja põhja tüüpi.
Ujumise puhul arvesta, et vesi ja alkohol ei sobi kokku. Kutsume üles seltskondi enda seast valima välja inimese, kes hoiaks silma peal nii sõprade ujumisel kui alkoholi tarvitamisel. Hea sõber ei lase purjus sõpra vette!
Veekogu ääres hoia lastel kindlasti silm peal. Uppuv inimene ei hüüa appi ning seetõttu on eriti tähtis rääkida oma lapsele veeohtudest ja õpetada, kuidas vees käituda.
Ujuvvahendite ja -madratsite kasutamine toob kaasa igasuguseid riske. On selleks siis tuulega sügavasse vette triivimine või pisikene auk, mille tõttu ujuvvahend tasapisi tühjeneb. Tulemuseks võib-olla ootamatult ohuolukorda sattunud laps.
Muud ohud:
Ära jäta lapsi ega lemmikloomi autosse.
Võimalusel ära tee õues palava ilmaga füüsilist pingutust nõudvat tööd või intensiivselt sporti.
Tee puhkepause, joo palju vett, viibi võimalikult palju varjus, kanna peakatet.
Kui näed, et kellelgi on terviserikkele viitavaid tunnuseid, siis küsi, kas ta vajab abi ja vajadusel helista 112.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411