Teisipäev, juuli 24, 2018
 

Laialiläinud Sõprus koguneb meenutusteõhtuks

HELJA KAPTEIN
Alanud on registreerimine kunagise Sõpruse kolhoosi töötajate peole, mis toimub augustikuus kolhoosi Kassari osakonna kontoris, praeguses Kassari puhkekeskuses.
Ettevõtmise üks organisaatoreid Pilvi Post ütles, et selle piirkonna elanike ühistegemise vaim pole siiani kadunud: “Helin Kääramees viskas idee õhku, mina haarasin kinni ja nüüd me tegutseme, Aet Käsn on ka kambas.”
Sõpruse endiste töötajate kokkusaamine toimub teist korda ja seekordne tähtpäev on 25 aastat kolhoosi laialiminekust. Post rääkis, et peale esimest meenutusteõhtut oli osalejail soov uuesti kokku tulla kohe järgmisel aastal, korraldajad aga pakkusid vahepausiks siiski viis aastat. Nüüd ongi viis aastat möödas ja uue kohtumise aeg käes.
“Mõned endised töötajad on meie hulgast küll lahkunud, aga ikkagi tahetakse kokku saada ja vanu aegu meenutada,” nentis Post. Lõbusad lood, meenutused ja tants-laul käib selle juurde. Ka vanad pildid ja videod on olemas ning Peep Randviir lubas neid seinal näidata. Vaadata saab ka eelmise peo pilte. “Kolhoosi laualehed sain muuseumist korraks enda kätte, sealt valin huvitavamaid noppeid,” lisas Post. Muusikat nii kuulamiseks kui tantsuks teevad Teet Kääramees ja Sigrid Leigri. “Kõike ei saa ka ära rääkida, aga üllatusi on kavas mitmeid,” kinnitas Pilvi Post.
Eelmisel kokkusaamisel viis aastat tagasi oodati peole 70 inimest, aga kohale tuli üle 90. “Oleme selleks valmis!” kinnitasid korraldajad, kes ootavad kõiki endisi Sõpruse kolhoosnikke ja nende sõpru. Esimesed osalejad ongi juba registreerunud.

HELJA KAPTEIN

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411