Teisipäev, juuli 31, 2018
 

“Kassari – Aino Kallase paradiis”

erakogu
Sellise nimetusega sündmusega tähistatakse neljapäeval, 2. augustil  Kassari suvemaja õuel kirjaniku Aino Kallase 140. sünniaastapäeva ja Eesti Vabariigi 100. juubelit.
Näitleja Garmen Tabor, kes on grimeeritud Aino Kallaseks, loeb Kassari suvemaja trepil katkendeid päevaraamatutest ja kirjaniku teostest, mis puudutavad Hiiumaad. Nende vahele kõlavad Kallase ja Kassariga seotud laulud – laulab Angelika Mikk, klaveril Riina Pikani.
Aino Kallas veetis Kassaris kokku 14 suve, aastatel 1924–1938. “Jumal on mulle head soovinud, andes mulle Kassari. Istun trepil õhtupäikese paistel. Tunnen, kuidas minu hing kosub, paraneb,” nii kirjutab Kallas oma päeva-
raamatus. Kassaris sündisid tema teosed “Reigi õpetaja”, “Hundimõrsja” ja “Pühajõe kättemaks”, aga ka luuletused “Pastorale” ja “Öö Kassaris”.“Reigi õpetaja” kirjutas ooperiks Eduard Tubin ja “Hundimõrsja” sai aluseks soome helilooja Jarmo Sermilä balletile.
Aino Kallas sündis 2. augustil 1878 ja suri 9. novembril 1956, kuna tal olid sünnisidemed ka Soomega, on sündmus korraldajate sõnul ühtlasi kummardus meie hea naabri Soome 100. juubeliks.
Sündmuse lavastaja on Arne Mikk, idee autor Rein Mikk, korraldaja OÜ Ingmus. Meenutusteõhtu Aino ja Oskar Kallase suvemaja õuel algab 2. augustil, kell 19.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411