Reede, juuli 6, 2018
 

Kärdla sadam regati vastuvõtuks valmis

Harda Roosna | Hiiu Leht
Laupäeval avatavale Muhu Väina regatile on registreerunud 108 jahti ja 600 purjetajat. Kärdla sadama kapten Sven Kriggulson ütles, et sadam on valmis regatti vastu võtma.
Kärdla sadamasse jõuab regatt 10. juulil, kui sõidetakse kolmas etapp Kakumäe sadamast Kärdlasse. Järgmisel päeval, 11. juulil sõidetakse Tareste lahel Hiiu valla toetatud Kärdla ring ning jahid jäävad ka selleks ööks sadamasse.
11. juuli õhtul mängivad sadamas tantsuks Untsakad ja kõik on koos purjetajatega pidutsema oodatud.
Kärdla sadama kapten Sven Kriggulson ütles, et sadam on regati jaoks valmis isegi natuke paremini kui kaks aastat tagasi, kui regatt viimati meie sadamat väisas. Nimelt on lisandunud hulk kaikohti. “Paar päeva tagasi sai valmis uus ujuvkai, kuhu mahub umbes kakskümmendviis alust – kohad on veel nummerdamata,” selgitas Kriggulson.
Muhu Väina regatt toimub 61. korda ning on Eesti pikim ja vanim purjeregatt. “Muhu Väina regatt on küll veidi noorem kui Eesti Vabariik, aga ometi väga tugevate traditsioonidega avamere purjekate võistlus,” lausus riigi­kantselei EV100 juhtrühma liige Tiit Pruuli, kes ka ise on purjetaja.
Eesti jahtklubide liidu presidendi Egon Elsteini sõnul tähistatakse tänavusel suurel purjetamispeol lisaks ka Eesti jahtklubide liidu 90. ja Kalevi jahtklubi 70. tegevusaasta täitumist.
Purjetajate suviseks laulu­peoks ristitud suursündmus väisab nädala jooksul kokku viit sadamat, liikudes Tallinnast Pärnusse. Eesti riigi sünnipäevale pühendatud purjetamissündmusel on lisaks distantsidel võistlemisele võimalik kaasa lüüa nii matkagrupis kui kaldaprogrammis.
61. Muhu Väina regatt, mis ühtlasi on Eesti meistrivõistlusteks avamerepurjetamises klassis ORC grupile CDL ≤ 8
ja Folkboot, kestab 7.–14. juulini. Võistlust korraldavad Pärnu jahtklubi ja Kalevi jahtklubi koostöös Eesti jahtklubide liiduga.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411