Reede, juuli 6, 2018
 

JK Dago värve kannab veel üks alus

ERAKOGU
Jahtklubi Dagö laevastikus on sellest aastast veel üks uhke avamerepurjekas – varasemale Olympicule lisaks kuulub sellesse nüüd ka jaht Eesti Meedia Sailing Team, mis reedel asus teele Hollandisse MMile.
Jahi omaniku Sven Nuutmanniga koostöös tõid Marek Harjak ja Juss Ojala jahtklubi Dagö laevastikku eritellimusena valminud jahi, mis ehitatud just võistlustel osalemiseks.
Roolimees Juss Ojala rääkis Hiiu Lehele, et alus on ehitatud täpselt vastavalt tellija soovile ja mõeldud spetsiaal­selt avamerepurjetamiseks – tegemist on 11,3 meetri pikkuse jahiga One Off 37. Aluse disainisid Itaalia disainerid firmast Cossutti Yacht Design ja valmis ehitas selle Tallinnas asuv Ridas Yacht.
“Omanik sai täpselt sellise paadi nagu soovis,” ütles Ojala Hiiu Lehele. “Sellist teist praegu Eestis ei ole ja on üks võimalus kümne aasta jooksul, et midagi sellist Eestisse üldse tuleb.”
Laeva meeskonda kuuluvad hiidlased Sven Nuutmann, Juss Ojala, Kaarel Kruusmägi ja Marek Harjak, lisaks Kristina Truuverk, Meelis Kosk, Andres Juul, Christopher Juul ja Mairold Metsaviir.
Laeva kapteniks on samuti Hiiumaa juurtega Sven Nuutmann, kes ühtlasi on laeva omanik ja suursponsor Eesti Meedia juhatuse esimees.
34aastane Juss Ojala on kogenud purjetaja. Aastatel 2016 ja 2017 oli ta avamere­jahi Jazz roolis ja teenis mullu välja ka Muhu Väina regati võidu. Enne seda oli ta koos paljude teiste jahtklubi Dagö kaaslastega jahtlaeval Amserv, hilisema nimega Spirit, millega samuti saadi mitmeid ilusaid võite.
Teel MMile
Alles 18. aprillil vette lastud jaht võistleb ORC avamerejahtide arvestuses ja esimene meistritiitelgi on juba käes. 16.–17. juunil Pirital toimunud Eesti ja Soome ühised ORC A ja ORC B klassi avamere­purjetamise meistrivõistlustel võitis Sven Nuutmanni juhitud Eesti Meedia ST ülekaalukalt ORC A klassis, olles avamere­etapil kolmas ja skoorides lühirajasõitudes 2-3-2.
Kapten Sven Nuutmann, roolimees Juss Ojala ja taktik Kaarel Kruusmägi ütlesid peale võitu meediale, et suurim rõõm oli see, et nad jahi ja meeskonna nii kiiresti käima said.
Hooaja põhieesmärkideks ongi seatud seesama Baltic Offshore Week, kust tuli võit, ja avamerepurjetamise maailmameistrivõistlused, mis toimuvad 12.–20. juulini Hollandis Haagis.
Alus asus Roomassaarest Hollandi poole teele juba reedel, seega Muhu väina regatil nad sel aastal konkurentsi ei paku. See-eest on MMil C klassi jahtide arvestuses konkurents väga kõva – 53 registreerunud jahti, mille seas lisaks Eestia Meedia ST-le veel neli Eesti alust: My Car (Harles Liiv), Sugar (Sandro Montefusco), Katariina II (Aivar Tuulberg) ja Directo (Erki Melts). Eestist võistlevad MMil B klassi jahtide arvestuses jahtklubi Dagö Olympic (Tiit Vihul) ja Kalevi jahtklubi Premium (Mati Sepp). Kokku on selles võistlus­klassis registreerunud 28 alust. Väikseima osavõtjate arvuga on suurimate jahtide A klass – MM tiitlile oli kirjas kümme alust, mille seas ei olnud ühtki Eesti alust.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411