Reede, juuli 20, 2018
 

JK Dago Olympic avamerepurjetamise MM-il kolmandal positsioonil

Sander van der Borch
Hollandis Haagis pühapäeval alanud ORC klassi avamerepurjetamise maailmameistrivõistlustel on JK Dago alus Olympic Tiit Vihuli juhtimisel tõusnud medalikohale.
MMil osaleb kaks jahtklubi Dago jahti, Olympic ja Eesti Meedia ST.
Kokku on kolmes klassis võistlemas 85 jahti 15 riigist. Jahid on jagatud kolme klassi – 9 jahti suurimate jahtide arvestuses ehk klassis A, 27 jahti B-klassis ja 49 jahti C-klassis.
Esimese kahe võistluspäevaga peetud 24tunnise kahest osast koosneva avamereetapi järel olid Eesti jahtidest parimatena B-klassis Olympic Tiit Vihuliga roolis seitsmendal ja C-klassis Katariina II Aivar Tuulbergi juhtimisel kaheksandal kohal.
Kolmapäeval kui lisaks oli peetud neli lühirajasõitu seitsmest, oli Olympic tõusnud kahe Norra jahi järel kolmandaks. Teisel kohal olevast norralasest Torkjel Vallandist lahutab Vihulit vaid kaks karistuspunkti, vastavalt 36,5 ja 38,5. Samas võistlusklassis
purjetav Premium Mati Sepaga roolis oli 14. ja punktisumma 99.
C-võistlusklassis tõusis Katariina II lühirajasõitude järel neljandaks olles 72 karistuspunktiga eestlastest seni jätkuvalt parimal kohal ja vaid poole punkti kaugusel kolmandal kohal platseeruvast Saksa jahist Immac Fram. Sugar Sandro Montefuscoga roolis on 13. kohal, JK Dago uus alus Eesti Meedia ST Sven Nuutmanni juhtimisel on 18. kohal, Alar Volmari juhitud Directo 22. kohal ja Harles Liivi käe all seilav My-Car 29. kohal.
Esimeseks võistlussõiduks oli pikk avamereetapp, mis koosnes lühemast ja pikemast osast. Kokku on kavas seitse lühirajasõitu, seega eilseks ja tänaseks jäi veel kolm. Võistlus lõppeb täna, 20. juulil.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411