Teisipäev, juuli 31, 2018
 

Erakorraline eelnõu suunati korralisele istungile TÄPSUSTATUD

Harda Roosna
Käina elamuskeskuse ehitushanke kohta Hiiumaa vallavolikogu erakorralisel istungil otsust ei teinud, vaid suunas selle teisele lugemisele.
Esmaspäeva, 23. juuli erakorralisel istungil suunas volikogu peale arutelu  Käina elamuskeskuse Tuuletorn ehitushanke tulemuste kinnitamise eelnõu ühehäälselt teisele lugemisele. Järgmine volikogu istung toimub 23. augustil.

Erakorralise istungi kokkukutsumist põhjendati valitsuse eelnõu seletuskirjas hankelepingu tähtaegade ja ehituse kvaliteedi parema tagamisega.
Käina osavallavanem Omar Jõpiselg andis ka volikogu istungil ülevaate ligi 600 000 euro võrra kallinenud elamuskeskuse ehitushanke kohta. Jõpiselg ütles, et kallinemine oli eelarvestaja prohmakas, kuna kaks kuud enne hanke avamist ei osanud ta ette näha ehitushindade kallinemist. Samas kinnitas ta, et ehituse ruutmeetrihind 1400–1500 eurot on praegu sellise ehituse keskmine turuhind. Seda, kes eelarvestused tegi, Jõpiselg avalikustama ei soostunud.
Jõpiselg hoiatas, et uue hanke väljakuulutamine võib ehitushinda veelgi kasvatada, pealegi pressib peale aeg, sest hoone karbi ja küttesüsteemi ehituseks jääb vaid kaks ja pool kuud, mis on minimaalne hädavajalik.
Koos käibemaksuga läheks elamuskeskus maksma üle 4 miljoni euro, valla tänavusel eelarvele see lisakulu ei tooks, küll kasvataks järgmise aasta eelarvekulu.
Samas ei saa ettevõtluse arendamise sihtasutuse 2,4 miljoni eurost toetust piirkondade konkurentsivõime arendamise programmist kasutada muuks, kui eelnimetatud turismiobjekti ehitamiseks.
Opositsioon ähvardas kohtu ja umbusaldusega
Opositsioonis oleva Kodusaare fraktsiooni juht Tarmo Mänd tegi avalduse, et juhul, kui koalitsioon eelnõu jõuga läbi surub, alustatakse vallavalitsuse vastu umbusaldushääletust.
Veel küsis Mänd, kuidas saab praegu jagada raha, kui valla arengustrateegia võetakse vastu alles septembris. “Mis siis seetõttu vallas ehitamata jääb?” küsis Mänd.
Vallavanem Reili Rand põhjendas, et Käina elamuskeskuse ehitamist on planeeritud juba ligi neli aastat ning see on jätk Käina valla poolt kunagi alustatud projektile, seega igati seaduspärane.
Käina elamuskeskuse projekti algatamise ajal oli Mänd tollase Käina valla volikogu liige. Jõpiselg ütles Hiiu Lehele, et tollal Mänd elamuskeskuse arenduse vastu polnud.
Seoses Kärdla põhikooli direktori Valeri Gramakovski lahkumisavaldusega lisandus algselt 19. juuliks planeeritud erakorralise istungi päevakorda uue direktori konkursi korraldamine. Kuna ühe volikogu liikme vastuseisu tõttu seda algsesse päevakorda lisada ei õnnestunud, lükati volikogu edasi esmaspäevale, 23. juulile. Kolm volikogu opositsiooni liiget vaidlustasid istungi lükkumise.
Esmaspäevasel istungil ütles Artur Valk, et 19. juuli erakorralisel volikogul olnuks otstarbekuse mõttes ehk õigegi arutada lisaks elamuskeskuse Tuuletorn ehitustööde töövõtulepingu sõlmimisega ka 16. juulil lisandunud Kärdla põhikooli direktori lahkumisavaldust. Valk kinnitas, et Inge Taltsil on õigus – kui volikogu kutse on välja saadetud neli päeva enne istungit, siis teist punkti sinna lisada ei saa. Valk ütles, et saamaks teada, kas 19. juulil istung on õigustühine või mitte,  pöörduvad istungile kogunenud opositsiooni liikmed Inge Talts, Artur Valk ja Toomas Remmelkoor kohtusse.
Konkursikomisjon moodustatud
Teise päevakorrapunktina arutaski volikogu Kärdla põhikooli direktori konkursi teemat. Konkurss kestab 12. augustini. Volikogu kinnitas konkursikomisjoni, mille koosseisus vallavanem Reili Rand, haridus- ja kultuuri-osakonna juhataja Karin Kokla, hariduse- ja kultuuri spetsialist Tiia Liibert, volikogu liige Hannes Maasel, kooli hoolekogu esindaja Liis Soonik ja volikogu liige, koolijuht Antti Leigri.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411