Reede, juuni 1, 2018
 

Volikogu nõustus nullpiletiga

Hiiumaa vallavolikogu otsustas kolmapäevasel erakorralisel istungil 17 poolthäälega teha maanteeametile ettepaneku kehtestada maakonna avaliku liiniveo lepingute alusel saarel tasuta bussitransport.
Vallavalitsus esitas volikogule otsustamiseks kaks varianti – esimene neist tasuta bussisõit kõigile, teine lastele ja üle 65aastastele reisijatele.
“Opositsioonil on täiesti õigustatud küsimus, kas meil on tegemist valitsuskriisiga,” ütles volikogu liige Tarmo Mänd ja küsis vallavanemalt, missugust varianti eelistab tema isiklikult.
Vallavanem Reili Rand leidis, et tegemist pole valitsuskriisiga, vaid demokraatia juurde käibki valikute paljusus.
Ranna sõnul on tema hinnangul tasuta ühistranspordil positiivseid mõjusid rohkem kui negatiivseid. “Kui riik annab meile maakonda sisuliselt sada tuhat eurot vahendeid juurde tasuta ühistranspordiks, siis vastuargumente on minu jaoks vähem kui poolt­argumente ja me võiksime nõustuda maanteeameti nägemusega,” rääkis valla­vanem enne, kui volikogu hääletama asus.
Volikogu liige Jaanus Valk meenutas 2009. aastast juhtumit lasteaiaõpetajate palkadega, kus riik survestas palku tõstma, aga lisavahendeid selleks jagus vaid aastaks ning edasi pidid omavalitsused ise hakkama saama.
Siiski otsustas volikogu 19 kohal olnud volikogu liikme 17 toetushäälega, et 1. juulist hakkab maakonnaliinidel kehtima nullpilet.
Vallavolikogu esimees Aivar Viidik lisas, et otsus tehti teadmises, et tasuta ühistranspordi
korral lubab riik doteerida maakonnasisest bussitransporti sihtotstarbeliselt ja jätku­suutlikult põhimõttel, et olemasolev liinikilomeetrite arv ei vähene ja toimub ka liinivõrgu areng.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411