Reede, juuni 15, 2018
 

Valideerimiskaart oleks keskkonnasäästlikum

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Hiiumaa vallavolikogu tegi maanteeametile ettepaneku minna tänavu 1. juulist üle tasuta ühistranspordile ja reisijal on valida valideerimiskaardi või nullpileti vahel.
Reisijate jaoks tähendab tasuta sõit, et kes soovib, soetab endale kaheeurose ühistranspordikaardi, kes seda ei soovi, saab bussijuhilt nullpileti. Loodetakse korraldada nii, et need, kel valideerimiskaarti veel pole, saavad selle osta ka bussist. Muutub ka see, et enam ei pea õpilase sõidu­kaarti isikustama.
“Keskkonnasäästlikum oleks muidugi valideerimiskaart, siis ei peaks piletit välja trükkima,” ütles Hiiumaa valla ühistranspordi ja riigihangete spetsialist Piret Sedrik.
Reisijaid on vaja registreerida selleks, et oleks ülevaade, kui palju bussidega sõidetakse ja nullpilet tõendab, et see reisija on n-ö üle loetud.
Juba on vedajaga peetud läbirääkimisi, kuidas tasuta sõit Hiiu maakonnas toimuma hakkab. “Leping on praegu ümbertegemisel ja siis saadan selle vedajatele,” selgitas Sedrik. “Ka tehniliselt on vaja üht-teist sättida, aga nende muudatuste finantseerimisel on maanteeamet lubanud aidata.”
Sedriku sõnul tegeleb valla­valitsus ka liinivõrgu arendamise teemaga. Peamine probleem, mida lahendada püütakse, on laste ligipääs huviringidele, aga aruteluteemaks on ka Pühalepa ja Kõrgessaare osavalla kooliliinide võimalik ühildamine maakonnaliinidega.
Väärib meeldetuletamist, et vallal on ette nähtud ka transporditoetus laste huviringides käimiseks ja seda saab taotleda. “Näiteks, kui külast käib mitu last huviringis, siis saab esitada kuludokumendid ja küsida sõidutoetust,” rääkis Sedrik. Ta avaldas lootust, et ehk on see paljude jaoks hea lahendus, et laps ikka saaks huviringis käia.
Sedrik ütles, et suuremad liinivõrgumuudatused on planeeritud teha pikema aja jooksul. “Just sellepärast kuulutasime uue, praegu kohtus vaidlustatud hanke välja nii lühikese, vaid kolmeks aastaks, et selle ajaga jõuab vald kogu maakonna bussitranspordikorralduse põhjalikult läbi mõelda,” lisas Sedrik.
Sel aastal läksid maakonna bussiliinid suvisele sõiduplaanile tavapärasest hiljem, 11. juunist. Sedrik selgitas, et viivitus tulenes pikenenud kooliaastast. Kuna kooliaasta jooksul on nüüd viis vaheaega, lõpeb kooliaasta pisut hiljem.
Info maakonna- ja kaug­liinide ja suviste muudatuste kohta leiab Hiiumaa valla kodu­lehelt, alajaotusest Transport. Samuti tuleb veebilehele hiiumaa.ee link, mis viib valla kodulehele.
Infot saab küsida ka Kärdla bussijaamast telefonil 463 1188, millele vastab tööpäeviti kella 9st 17ni uus klienditeenindaja Külli Roots. Samuti on kogu vajalik info veebilehel peatus.ee

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411