Teisipäev, juuni 19, 2018
 

Väike jaanipäeva lihalaat tuleb taas

Ülle Jukk
Jaanipäev on kohe-kohe käes ja nagu eelmiselgi aastal, kutsume ka nüüd kõiki jaanireedel, 22. juunil kella 12–17ni Orjaku sadamasse väikesele jaanipäeva lihalaadale.
Laat toimub sadamas asuva külamaja sees ja väljas ning kauplema on oodatud kõik kohaliku toidu pakkujad, joogimeistrid, käsitöölised… Tulla võib ka mujalt kui Hiiumaa, kui pakutavad kaubad on jaanipäevaks sobilikud.
Kaubeldes või ostes meie laadal, on laada lõppedes võimalik minna edasi kas kauplema või pidutsema mõnele jaanipeole mujal Hiiumaal, sest laat lõppeb just parajalt vara ära.
Praeguseks on kauplema lubanud tulla suitsuliha­toodete pakkujad, kindlasti saab osta koduse mekiga šašlõkiliha ja erinevaid küpsetisi, pakutakse kala mitmel eri moel, kohal on kitsejuustu­valmistajad ja kits ise ka, veel saab osta mett, ehteid, käsitööd, ilutooteid, käsitöölimpse ja hiiu õlut…
Loodame väga, et laadale tullakse koos peredega ning sellepärast oleme palunud lastega tegelema MTÜ Jääk ja Praak tublid naised. Kuna purjelaev Lisette koduks on praegu Orjaku sadam, siis on mõõduka tasu eest võimalik minna laevaga merele. Toimub kaks väljumist, kell 13 ja 15 ning veel on vabu kohti mõlemale väljasõidule, kuid tasuks kiirustada kohtade broneerimisega, kuna reisijate arv on piiratud, ühel reisil ainult 12 inimest.
Laadapäev sisaldab lisaks söödava-joodava kraami ostmisele ka uute teadmiste saamise või vanade kinnistamise võimalusi – lambahakkliha kasutamisest igapäevasel toidulaual räägib ja valmistab lambahakkliharooga pärandkokk Õie Laksberg. Lisaks saab kuulata-vaadata-maitsta kuivatatud lambajalga ehk hiiu viiulit. Laadaliste kõhtu aitavad täita Orjaku pubi ja foodtrack Pablo, kohvi-kooki-jäätist saab ka külamaja väikesest laadakohvikust.
Muusikalist meelelahutust pakub laadalistele eriti nooruslik Emmaste Swing Rock Band oma tuntud headuses, juhendajaks Toomas Paap.
Ei puudu ka laadaloterii, kus iga loos võidab ning peaauhinnaks on jaanipeoks sobilik korvitäis head-paremat meie tootjatelt. Eelmisel aastal läks peaauhind Pärnumaale ja selle saaja oli väga-väga õnnelik, sest kõik perele jaaniõhtuks vajalik oli korvis olemas.
Jaanipäeva laata korraldavad Hiidlaste koostöökogu, Orjaku külaselts ning MTÜ Hiiu Veis ja Lammas, toetab LEADER-programm.
Margit Kääramees

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411