Teisipäev, juuni 12, 2018
 

Sõrul avati 17. õpilastööde näitus

erakogu
Sõru muuseumis on avatud Emmaste põhikooli igakevadine õpilaste loomingu näitus “Eestlane olen, kuid hiidlaseks jään”. Tegemist on järjekorras juba 17. õpilastööde näitusega.
Näitus esitab vihjeid ja kutsub kaasa mõtlema, missuguseid jälgi me maailma minnes endast maha jätta tahaksime.
Emmaste osavalla vanem Hergo Tasuja rääkis näitust avades, et võttis eelneval õhtul aega väljapanekuga tutvumiseks. “Siin on selgelt näha rahvakultuur kogu oma ilus – rahvatants, rahvuslikud mustrid, laul ja pillimäng. Siin on tunda huvi spordi vastu. Siin on selged viited rannakultuurile, merele, rannaniitudele ja karjamaale,” tegi ta nähtust kokkuvõtte.
Näituse kuraator ja kujundaja on Emmaste põhikooli kunsti- ja käsitöö õpetaja Eila Tõnisson. Õpetaja selgitas, et kuna näitus asub Sõru muuseumis, mis on osa mereväravast Saaremaa poolt tulijatele, kujundab see ka hiidlaste kuvandit: “Nende tööde kaudu loome fooni ja anname tooni sellele, milline esmamulje saare külastajatel meist tekib,” ütles õpetaja.
Näitusel on esindatud kõigi Emmaste põhikooli õpilaste tööd.
Õpilasnäitust laiendab õpetaja Tõnissoni enda näitus “Uksed”. Selle tööd on vormistatud taaskasutusmaterjalist, spoonist, akrüülvärvidega maalitud ustena. Kaasteeliste portreed avavad meeleolusid ning hoiakuid, aga panevad ka mõtlema, millistest ustest me oleme 100 aasta jooksul läbi käinud?
Osavalla vanem viitas, et näitused täiendavad üksteist ja sobivad hästi kokku. Ta tänas ka Emmaste kooli õpetajaid, kes on olnud tänu­väärses rollis, aitamaks õpilastel uksi avada. “Ja milliseid uksi te avate! Head noored, ärge kaotage seda oskust. Oskust leida ust seal, kus seda ei ole. Oskust näha avatud ust seal, kus kõigil ustel on tabalukud ees. Võite olla uhked, et teil jagub sellist fantaasiat ja lennukust,” rääkis Tasuja.
Näitus Sõru muuseumis on avatud kuni 31. augustini kolmapäevast pühapäevani kella 11–17.

 

Sildid: , , , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411