Teisipäev, juuni 12, 2018
 

Selgeid grupijuhte Hiiumaal tänavu rekordiliselt

fb
Neljapäeval, 7. juunil sai Kärdlas registreerida end selgeks grupi­juhiks, kes jaanilaupäeval ja jaanipäeval oleks oma sõpruskonnas kaine autojuht ning hoolitseks pidutsejate ohutuse eest. Sel aastal käis end registreerimas 62 hiidlast, mis on Hiiumaa läbi aegade parim tulemus.
Kuku raadio Selge grupijuhi kampaania raames mööda Eestimaad sõitev buss peatus Kärdla Rimi parklas ja ootas kõiki huvilisi registreeruma. Päeva jooksul tehti ka otselülitusi Kuku raadios, hoiti kuulajaid kursis koha peal toimuvaga ning saatekülalistena olid muuhulgas kohal Hiiumaa vallavanem Reili Rand ja Küla Karla.
Selgeks grupijuhiks registreerujad said tunnistuse ja paar meenet kampaania toetajatelt. Kõige olulisem on siiski ettevõtmise moraalne pool. “Inimene saab näidata, et on oma ringkonnas see, kelle peale teised saavad loota, ja kui on vaja jaanipäeval sõita, siis on tema see, kes on kaine ja saab oma lähedased ohutult sihtkohta viia,” ütles üks kampaania eestvedajatest Margus Reintal. Paljude jaoks on kampaanias osalemine juba iga-aastane traditsioon. “Registreerujad saavad igal aastal ka selge grupijuhi kleepsu, mis auto peale panna, ning on tore näha, et nii mõnelgi on neid kogunenud juba viis-kuus tükki.”
Selge grupijuhi kampaania toimub juba 22. aastat ning on üks Eesti kauaaegsem ja järjepidevam teavitus- ja ennetusaktsioon, milles osaleb igal aastal ligikaudu 2500 inimest.
Selge grupijuht 2018 kes­tab 4.–19. juunini kaheteistkümnes linnas üle Eesti. Hetkeseisuga on registreerunuid juba üle 1300.

Kaisa Potisepp

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411