Teisipäev, juuni 19, 2018
 

SEB sulgeb Kärdla kontori

SEB pank teatas, et sulgeb 1. augustist Kärdla kontori ja hakkab Hiiumaal senise kontoriteeninduse asemel pakkuma klientidele teenin­dust video teel. Kärdlas jätkavad tööd SEB sularaha sisse- ja väljamakse­automaadid.
“Pärast hoolikat kaalumist otsustasime sellel aastal Kärdla kontori sulgeda, sest alternatiivsed lahendused pangateenuste tarbimiseks on muutunud nii populaarseteks, et Kärdla kontor oli suure osa lahtiolekuajast tööta,” selgitas SEB kontorivõrgu juht Indrek Lass saadetud pressiteates.
Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik ütles, et on kahju sellest, et koos kontori sulgemisega kaovad töökohad. “Tänud Swedbankile, mis lühendas küll lahtiolekuaegu, kuid suutis korraldada nii, et töökohad jäid.” Volikogu esimees ütles, et teisalt on arusaadav, et kui inimesed kontoris ei käi, pole mõtet seda ka avatuna hoida.
Hiiu Leht kirjutas juba veebruaris, et SEB panga üürileping Kärdlas lõpeb ja pangakontor plaanitakse seejärel sulgeda. SEB panga kommunikatsioonijuht Julia
Piilmann vastas toona, et Kärdla kontori rendileping lõppeb, aga lepinguga seotud detailid ei ole veel arutelu all olnud.
Lass viitas, et SEB Kärdla kontor sai avatud ajal, kui praktiliselt ühtegi pangatoimingut polnud võimalik teha väljaspool pangakontorit. “Nüüd saab klient oma pangakaardi kätte posti teel, teeb maksed internetipangas või mobiilis, sularahatehingud panga­automaadis ja lahendab võimalikud probleemid meie klienditoe abiga telefoni teel,” ütles Lass.
Kui laenu ja investeerimisnõu saamiseks tuli hiidlastel seni pöörduda SEB Haapsalu kontorisse, siis nüüd pakutakse seda teenust SEB internetipangas toimuva videokõnega.
Kärdla kontori tööpäeva lühendati juba varem – avatud oli see tööpäeviti kella 10–14ni. Video teel saab pangatöötajaga kohtuda tööpäeviti vahemikus kella 9–20ni.
Hiiumaale lähim SEB panga­kontor asub Haapsalus, aadressil Posti 41. Kõikide SEB panga­kontorite ja sularahaautomaatide loetelu koos kontaktandmete ning lahtiolekuaegadega leiab aadressil www.seb.ee/asukohad.

 

Sildid: , , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411