Teisipäev, juuni 26, 2018
 

Pärija saab Luidja maja ära osta

Hiiumaa vallavoli­kogu otsustas nelja­päevasel istungil Luidja maja kohtuotsust edasi mitte kaevata. Haldus­kohus otsustas 24. mail rahuldada Signe Voolaine kaebuse ja tühistada Hiiumaa vallavoli­kogu mullu novembris tehtud otsuse ning mõistis Voolaine kasuks välja menetlus­kulud summas 2838 eurot.
Tegemist oli kinnistu võõrandamise vaidlusega. Hiiu vallavolikogu võõrandas kinnistu otsustuskorras maja kunagiste elanike järeltulijale Signe Voolainele. Sellele otsusele esitas teine pakkuja aga vaide, mille Hiiumaa vallavolikogu rahuldas, tunnistades varasema otsuse kehtetuks.
Hiiu vallavolikogu on alates 2015. aastast püüdnud Luidjal asuvat vallale kuuluvat hoonestatud kinnistut korduvalt müüa avalikul enam­pakkumisel. Peale viimast pakkumiste tähtaega möödunud suvel võttis vallaga ühendust mitu ostuhuvilist. Vallavalitsus otsustas võimaldada neil teha etteantud tähtajaks oma pakkumised, millest parim oli Martin Keskküla 50 000 eurot. Seejärel esitas vallavalitsus volikogule eelnõu müüa maja otsustuskorras Keskkülale.
Peale eelnõu avalikustamist esitas Voolaine uue ja suurema pakkumise, mille kohta vallavalitsus leidis, et seda enam arvestada ei saa.
Tollase volikogu liige Toivo Saue esitas vallavalitsuse eelnõule muudatusette­paneku, mida volikogu peale pikka arutelu toetas ning maja otsustati müüa 51 000 euroga Voolainele.
Seepeale tegi uue ja suurema pakkumise ka Keskküla, tema pakkumist aga enam arvesse ei võetud, mille järel ta esitas vallavalitsusele vaide.
Aastatepikkune vaidlus Luidja maja üle on nüüdseks lõppenud ja hoone ostuõigus kuulub sõjaeelsete omanike, perekond Jõgi järeltulija Signe Voolainele.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411