Teisipäev, juuni 5, 2018
 

Naine sobib juhiks

Saime just äsja endale politseijuhi, kes on veel vanemapuhkusel ja asub ametisse juba sügisel.
Kuigi Moonika Raudsepp pole väidetavalt esimene naissoost jaoskonnajuht, on ta praegusel hetkel siiski kogu Eestis ainuke. Ja see juba ei ole tore. Kahtlemata saaksid ka teised tublid naised-politseiametnikud sellise tööga hästi hakkama.
Hea näide on ka Hiiumaa vallavanem Reili Rand, kes uustulnukana tuli valda juhtima ning on seda nüüdseks teinud kaks ja pool aastat. Kuigi tal polnud sugugi lihtne ennast maksma panna, on Rand suutnud tõestada, et naisjuht suudab oma tööd hästi teha. Hiiu vallavanemana suutis ta koos oma tiimiga valla keerulisest majandusolukorrast välja tuua. Pärast valdade liitumist ja sundliitmist, on ta koos vallavalitsusega suutnud siluda nii mõnegi varasema vastuolu.
Soorollid on muutunud ja see on hea. Võtke või meie esimene naispresident Kersti Kaljulaid, keda keegi sellesse ametisse oodatagi ei osanud ja kellega nüüd ometi päris rahul ollakse.
Mida rohkem on naisjuhte, seda julgemad on ka meie väikesed tüdrukud valima n-ö mittetraditsioonilisi erialasid ning seda vapramalt küsivad nad endale korralikku palka. Ning seda kõhnemaks jääb palgalõhe.

5. juuni 2018

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411