Teisipäev, juuni 12, 2018
 

Kümneaastane Cramo jätkab saarel

Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
HARDA ROOSNA
Reedel tähistas kümnendat tegevusaastat saarel rendiettevõte Cramo. Kümme aastat on kohalikku osakonda juhtinud Urmas Kuuse, kolmandat nädalat on ettevõtte juhatuse liige Hiiumaa juurtega Remo Holsmer.
“Oleme Hiiumaal tegutsenud kümme aastat – eks see näitab, et meil on siin tekkinud kliendid, kellele me oleme väga tänulikud,” ütles Holsmer. “Cramo poolt vaadates oleme rahul, et oleme saarel esindatud ja loodame, et meie koostöö siin on pikk.”
Holsmer ütles, et kandideeris Cramosse tööle, kuna kauaaegne juht lahkus ja Cramo oli tema esimene töökoht 20 aastat tagasi: “Kahekümneaastasena läksin Cramosse tööle, värvisin tellinguid punaseks ja panin telke kokku.”
Urmas Kuusel olid pidupäevalgi käed nii tööd täis, et intervjuukski oli raske aega leida – kliendid muudkui tõid ja viisid vajaminevaid tööriistu ja -vahendeid.
“Suht kiiresti on need kümme aastat läinud,” ütles Kuuse. “Talvel saab istuda ja kliente oodata, aga suvel ei ole aega, alati on kiire, kliente jätkub.”
Kuuse rääkis, et saarel tegutseb 10–15 aktiivset ehitusettevõtet, klientideks tulevad ka mujalt tulnud ehitusettevõtted, mis saarel mõne hanke võidavad. Ta tõi näiteks, et nende väga suur klient on Nordecon, mis praegu ehitab Kuriste kiriku lähistel Mati Vallikivi veisefarmi.
“Soovin, et te seda kohta siin ei unustaks ja järgmised kümme aastat läheks samamoodi,” selline oli Kuuse soov oma klientidele.
Hea partner Cramo tegutseb Polgus OÜ Hiiu Autotrans krundil ja õnnitlemas olid ka ette­võtte omanikud Anu ja Urmas Pielberg, kes tõid Urmas Kuusele kingituseks õlle­kannu. Teine kingitus oli see, et Pielbergid lasksid Cramo laohoone suured väravad nn Cramo-punaseks värvida. “Cramo on väga hea rentnik, kellega pole mingit muret,” kinnitas Anu Pielberg. Äsja küsis Cramo maad juurde, sest kõik vajalik ei mahu enam hästi ära.
ASi LeVa üks omanikke Lembit Vainumäe ütles, et Cramo on olnud hea ja sõna­pidaja partner. “Kõike, mida mul vaja on läinud, kõik tellimused on nad täitnud ja kui seda Hiiumaal pole võtta, siis tuuakse Haapsalust või Tallinnast,” ütles Vainumäe.
Ta nentis, et enam ei kujutakski ette, kui peaks ise kõik vajaliku omale ostma või omal käel mandrilt seadmeid hankima: “See on väga vajalik teenus – suurema osa vajaminevast saab kiiresti ja kohapealt.”
Sünnipäeva puhul korraldas emaettevõte Polgus tegutsevas Cramo osa­konnas Hiiumaa klientidele grillipeo ja auhindadega pealtpanekuvõistluse. Ette­võtte turundus­juht Kaidi Talsen ütles, et selline pidu on mõneti eriline ja selliseid mujal osakondades ei tehta. “Kuna Hiiumaa on meil natuke teistmoodi osakond, siis tundsime, et peaks siin ka natuke midagi teistsugust tegema.”
Küll tähistati neli aastat tagasi pidulikult kõigis Cramo Eestimaa osakondades ettevõtte 20. tegevusaastat Eestis. Soome-Rootsi päritolu ettevõttel, mis tegutseb 11 riigis, on praegu Eestis 20 rendipunkti, kõige värskem avati sügisel Keilas.
Holsmer: Kindlasti jätkame
Ühe käe sõrmedel võib kokku lugeda suuri, rahvusvahelise haardega ettevõtteid, millel esindus ka Hiiu saarel: Selver, Würth, BioBag, Empower, SLO, mis äsja oma poe sulges.
Holsmer kinnitas, et Cramo kindlasti Hiiumaal jätkab: “Ega me ei saagi eeldada, et siinsed käibenumbrid oleks võrreldavad suurema asustusega osakondadega, aga arvestus kui Hiiumaale kunagi Cramo punkt rajati, saigi tehtud teatud eeldustele tuginedes – mõni aasta oleme neist ees, mõni aasta taga – aga seda võin küll öelda, et me kindlasti jääme siia.”
Cramo pakub rentimiseks laia valikut ehitusseadmeid ja tööriistu. Igal aastal vaadatakse pakutava nimekiri üle ja kui tekkib nõudlus või leitakse uusi tooteid, toote­nimekirja täiendatakse. Sellegipoolest ei saa mõnda asja kohe kätte ja tuleb oodata – nii juhtub näiteks hooajakaubaga. Talsen tõi näiteks mullafreesi, mida kevadel on paljudel kohe ja korraga vaja.
Holsmer lisas, et selles mõttes eristatakse äri- ja erakliente. Erakliendid laenutavad koduaias vaja­minevaid asju: muruniidukit, -trimmerit, survepesu jms. “Sel, kes igapäevaselt ehitab, on igapäevaselt vaja kõike akutrellist soojaku ja tellinguteni – nemad on meie püsikliendid ja nendega on sõlmitud lepingud,” selgitas Holsmer ja lisas, et Cramol võiks erakliente rohkemgi olla. Hiiumaal on suhtarv kolmandik erakliente ja kaks kolmandikku ärikliente.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411