Teisipäev, juuni 12, 2018
 

Kaasaegse spordihoone arhitektuurivõistluse vastu oli huvi suur

Eile avati Hiiumaa spordikeskuse arhitektuuri­konkursile tähtajaks laekunud 18 võistlus­tööd, mille vahel konkursikomisjon teeb valiku 21. juuniks.
Hiiumaa vallavalitsuse ja Eesti Arhitektide Liidu korraldatud Kärdlasse rajatava uue spordikeskuse arhitektuurivõistluse vastu oli suur huvi – registreerus kokku 27 arhitektuuribürood, kellest võistlustöö esitas 18.
Eilse päeva jooksul kontrolliti pakkumuste kvalifitseerumine. “Hetke info kohaselt on suur huvi ületanud ootused,” ütles Hiiumaa valla­vanem Reili Rand. “Nüüd ootab žüriid ees vastutusrikas töö valiku tegemisel.” Konkursi eesmärk on leida sobivaim arhitektuurne ja maastikuline ideelahendus Kärdla linna Põllu tänava äärde kavandatava spordikeskuse ja täismõõtmetes jalgpalliväljaku rajamiseks kogupindalaga 2,75 hektarit.
Hiiumaa on Eestis ainuke maakond, kus puudub kaasaegne spordikeskus. Ka on Kärdla olemasolevad võimlad väga kehvas seisukorras ning nende ülevalpidamine on kulukas ja ebaotstarbekas. “Saalid on väikesed ja nendesse ei suudeta juba praegu mahutada kõiki koha­pealseid tegevusi, näiteks puudub normaalmõõtmetega korvpalliväljak,” ütles Reili Rand BNSile. “Hiidlaste soov on, et meie noored ja täis­kasvanud saaks tänapäevased tingimused sportimiseks, üha rohkem inimesi tegeleks aktiivselt liikumisharrastustega ja tervise­teadlikkus kasvaks.”
Uue spordihoone suur saal peab mahutama tribüüne maksimaalselt 500 pealt­vaatajale ning projekteerimisel tuleb arvestada järgmiste spordialadega: suures saalis jooks, heited, hüpped, korvpall, võrkpall, saalijalgpall, saalihoki, mudelism; lisaruumides jõu- ja fitnessi­treeningud; rühmatreeningute ruumis aeroobika, squash, koroona, piljard, snooker ja lauatennis; tennisehallis tennis ja sulgpall. Võistluse lähteülesanne näeb ette, et lisaks tuleb planeerida hoonesse ruumid noortekeskusele ja kuni 40 inimese spordimajutusele.
Võistlusele esitatud ideekavandilt oodatakse, et spordihoone oleks arhitektuuriliselt kõrgetasemeline, sobiks linnaehituslikult antud asukohta ning vastaks liginullenergia hoonele esitatud nõuetele. Arhitektuuri­võistluse planeeringuline lahendus peab määrama muuhulgas liiklusskeemi, parkimise, haljastuse ja heakorra üldpõhimõtted. Hoone on planeeritud rajada kahes etapis, arvestades tennisehalli ehitamist teises etapis.
Hindamiskomisjon koguneb 18. juunil ja kuulutab tulemused välja 21. juunil.
Hiiumaa vallavalitsus otsib spordikeskuse rajamiseks aktiivselt kaasrahastajaid. Projekteerimine algab selle aasta teisel poolel ja ehitamist alustatakse esimesel võimalusel.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411