Reede, juuni 22, 2018
 

Jaanilõkkesse pane vaid töötlemata puitu

Pika põuaperioodi tõttu pööratakse enne jaanipäeva piduliste tähelepanu tuleohutusele. Keskkonnaamet aga kutsub üles inimesi mõtlema ka keskkonna- ja terviseohutusele ning põletama jaanilõkkes vaid töötlemata puitu. Lõkkes võib põletada töötlemata puitu, oksi, kiletamata pappi ja paberit. Jäätmeid, näiteks ohtlikke plaste ja rehve, ei tohi lõkkesse visata, kuna nende põlemisel eraldub õhku mürgiseid saaste­aineid.
“Jäätmete põletamise kahjulikest mõjudest inimese tervisele ja keskkonnale on juba aastaid räägitud, kuid kahjuks kiputakse endiselt lõkkes põletama ka jäätmeid,” selgitas keskkonnaameti jäätmebüroo juhataja Reet Siilaberg. Eriti ohtlik on erinevate plastimaterjalide põletamine, mille puhul tekib hulganisti inimese tervist kahjustavaid aineid – nende hulgas on nii vähkitekitavaid kui ka hormoon- ja hingamissüsteemi kahjustavaid aineid.
“Prügi põletamisel paiskuvad õhku mürgised saasteained, mis on silmale nähtamatud ja mille mõju ei avaldu kohe, kuid neid sisse hingates võivad need organismi kahjustada,” lisas Siilaberg. “Lisaks langevad kahjulikud ained aiasaadustele ja maapinnale, jõudes põhjavette ja ohustades kõiki elusolendeid.”
Jäätmetest vabanemiseks oleks nii inimese tervise kui ka looduse huvides kõige õigem need liigiti koguda ja viia vastavatesse kogumiskonteineritesse või jäätmejaama.
Kaisa Potisepp

 

Sildid: , , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411