Teisipäev, juuni 12, 2018
 

Hiiumaa plastitootjad Milanos messil

Tõnis Laanemäe
Hiiumaa plastiettevõtjad käisid messil Plast 2018 Milanos, mis oma valdkonnas on üks Euroopa suurimaid.
Ettevõtjate huvi messil osalemise vastu oli suur – 29. maist 1. juunini osales Milanos plastimessil 20 Eesti plastiettevõtjat ja töötajat kaheksast firmast. Neist neli esindasid kaht Hiiumaa ettevõtet ASi M ja P Nurst ning ASi B-plast. Saatjana oli kaasas messikülastuse üks korraldaja, Hiiumaa arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Tõnis Laanemäe. Lisaks oli korraldamisel oluline roll Eesti plastitööstuse liidul, mis aitas kohapealse transpordi organiseerimisel. Samuti oli plastiliidu poolt kaasas erialapädev grupijuht.
“Tegelikult ei olnud see vaid plastimess, lisaks plastile sai tutvuda ka erinevate printimistehnoloogiatega, pakenditega, kummitööstusega ja kuigi meilt ühtegi lihatööstusega tegelevat ettevõtet kaasas ei olnud, oli messil ka see valdkond esindatud,” rääkis Laanemäe. Tema sõnul oli mess väga suur ja erinevaid alasid palju. “Meie keskendusime peamiselt plastile ja kummile, aga plastitootjatele on vajalikud näiteks ka printimisseadmed, millega oma toodetele logosid printida.”
Laanemäe sõnul ei jõua kogu messi kolme päevaga läbi käia, kui on soovi seal ka midagi sisulist teha. “Kõik osalejad olid messiks ette valmistunud, teadsid täpselt, mida nad tahavad ja olid kohtumised kokku leppinud või huvipakkuvate messibokside asukohad välja selgitanud,” märkis ta.
Messidel leitakse palju vajalikke erialaseid kontakte ja ettevõtjatel on hea võimalus tootjatega kohtuda. “Meie ettevõtjad teavad kindlasti, missugused tootjad olemas on, aga messil on hea võimalus nendega otse suhelda ja nende tooteid näha.”
Reis venis päeva pikemaks
Laanemäe sõnul on nii­suguse ühismessikülastuse korraldamine paras väljakutse. Tuleb organiseerida transport ja majutus, aga messi toimumise ajal on tavaliselt hinnad mitmekordsed ja vabu ööbimiskohti raske leida.
Siiski sujus messikülastus viperusteta kuni kojusõiduni. “Olime just Milanos rendi­autod tagastanud, kui selgus, et jätkulend Frankfurtist Tallinnasse on äikesetormi tõttu tühistatud ja lennukid äikesetormi tõttu ei lenda,” rääkis ta neid reisil tabanud ebaõnnest. Nii lennutati nad Milanost Frankfurti, kus majutati Lufthansa poolt hotelli ja Tallinnasse jõudsid nad järgmisel päeval.
Kuna seltskond oli lendamiseks otsustanud kasutada lennuettevõtet Lufthansa, korraldati neile tagasilend probleemideta. Paraku jäi seetõttu nii mõnelgi reisikaaslasel ära juba varem kokkulepitud kohtumine Eestis. Laanemäe rääkis, et nii soetasid need, kellel oli väga kiire koju tagasi, ise uued piletid ja tulid omal käel koju.
Plaanivad ühiste messi­külastustega jätkata
Laanemäe jaoks oli see juba teine ühine messikülastus korraldada. Mullu käidi Fakuma messil Saksamaal. Messikülastusi kaasrahastab Ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) Euroopa regionaalarengu fondi toel. EAS toetas nii tänavust kui ka mullust messikülastust, rahastades poole majutus- ja transpordikuludest.
Laanemäe ütles, et kui EAS ka järgmisel aastal kavatseb niisugust ette­võtmist toetada, tahavad plastiettevõtjad minna ühiselt Düssel­dorfi K Messile. Tõnis Laanemäe sõnul on K Mess Euroopa suurim ning toimub iga kolme aasta tagant.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411