Teisipäev, juuni 5, 2018
 

Coopi kassadest saab välja võtta sularaha

Harda Roosna | Hiiu Leht
Coop Hiiumaa seitse kauplust olid Eestis esimesed, mille kassadest saab nagu pangast sularaha välja võtta – peaasi, et arvel on raha ja tehtud on vähemalt üks üheeurone ost.
Coopi kevadlaadal tutvustas teiste seas oma tooteid ja teenuseid ka Coop Pank. “Just laadapäevaks sai Coop Pank koostöös Swedbankiga valmis uue arenduse – kõikidest Coop Hiiumaa kaupluste kassadest saab pangakaartidega välja võtta sularaha,” ütles Coop Hiiumaa juhataja Kaja Antons laupäeval, 26. mail.
Mõned päevad hiljem, 29. maist hakkas Eesti suurim jaekaubanduskett Coop Eesti pakkuma kõigi oma kaupluste kassadest sula­raha väljamakse teenust. Sula­raha saab praeguseks välja võtta ligi 120 Coopi kauplusest, hiljemalt suve lõpuks kõigist Coopi 350 kauplusest üle Eesti.
Coop Eesti juhatuse esimees Jaanus Vihand märkis, et sularaha väljamakse teenus loodi lähtuvalt Coopi missioonist: hoida elu igas Eesti­maa nurgas. “Suuremad pangad on viimastel aastatel oma sularahaautomaatide arvu väiksemates asulates pidevalt vähendanud, kuigi teame, et sularaha on eriti just suurlinnadest väljaspool hädavajalik. Nii leidsimegi võimaluse ehitada üle-eestiline sularahavõrgustik üles täiesti uuel moel, kasutades selleks Coopi kauplusi,” lisas Vihand.
Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets nentis, et kuigi pangandus muutub üha enam digitaalseks ja inimesed eelistavad oma raha-asju ajada interneti- ja mobiilipangas, on selge, et vajadus sularaha järele niipea ei kao.
Coop Panga ja Swedbanki klientidele on Coopi kaupluste kassadest sularaha võtmine teenustasuta, kuid sularaha välja võtmiseks peab klient sooritama samal ajal vähemalt üheeurose ostu. Teiste Eesti ja välismaa pankade kliendid saavad teenust kasutada juhul, kui nende kodupank pole sarnaseid tehinguid keelanud, kuid igale sularaha väljavõtmisele lisandub teenustasu.
Kaupluse kassast sularaha väljavõtmine on sarnane tavalise sularahaautomaadi kasutamisega: klient ütleb kassas enne ostude eest tasumist teenindajale sularahana väljavõetava summa ning sisestab makseterminali oma pangakaardi PINkoodi. Seejärel maksab teenindaja soovitud summa välja kaupluse kassast ja see võetakse maha kliendi pangakontolt. Korraga saab välja võtta minimaalselt
5 ja maksimaalselt 100 eurot. Nende vahele jääv summa muutub 5eurose sammuga ehk välja saab võtta 10, 15, 20 jne eurot.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411