Teisipäev, juuni 19, 2018
 

900 !

Sellise ajaloolise tähiseni on jõudnud Hiiumaa spordielus orienteerumisneljapäevakud. 21. juunil toimuv nelja­päevak Tahkunas on 900. korda teoks saav neljapäeva­õhtune orienteerumisvõistlus.
41 aasta jooksul on Hiiumaa orienteerujad igal aastal läbi viinud regulaarselt neljapäevakuid. Esimene toimus 14. juulil 1977 Kärdla lähedal Põllumäel. Rajameistriks oli Arvo-Jüri Rist ja startis 49 võistlejat. Tänaseni on neist orienteerumisega seotud Arvo-Jüri Rist, Peedo Pihlamägi, Raivo Leht, Toomas Mast ja Eda Tärk. Arvo-Jüri Rist on ka kõige rohkem kordi neljapäevakutest osa võtnud – 825 korral, neist sadadel kordadel rajameistri või kohtunikuna. Suured tänud, Arvo! Neljapäevakulised tänavad ka Toivo Sauet, ilma kelle kaartideta poleks võimalik metsajooksu harrastada. Tänud ka kõikidele rajameistritele!
14. juunil toimus 899. neljapäevak Tarestes Tanel Esta poolt tehtud huvitavatel radadel. Osavõtjaid oli seekordki meeldivalt palju, 68, neist 24 noort. Radadel olid kiiremad pikal Kustu Künnapas, keskmisel Riho Romanov, lühikesel Mia Esta, valikus Anne Jaakson. Loosišokolaadid võitsid Kätlin Mast, Martin Samorodni ja Marta Eller.
Esimesel  kaheksal neljapäevakul on osavõtjaid olnud keskmiselt 77 võistlejat.

Eda Tärk
HOK

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411