Reede, mai 11, 2018
 

Sarve kaubamaja avamine tõi poe puupüsti rahvast täis

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Jaanus Kõrv
Eile hommikul avati Sarve kaubamaja. Rahva seas kuuldus ütlemine, et nii palju inimesi pole selles poes enne korraga olnudki.
Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antons sõnas Sarve kaubamaja avades, et Coop`i tunnuslause on – hoiame elu igas Eestimaa nurgas. “Avasime haruldase sortimendiga poe Suuremõisas – poe esimene pool on tavapäraste esma- ja tarbekaupadega, poe tagumise osa teeb eriliseks see, et seal on valik aia-, ehitus- ja koolikaupu, mänguasjad jpm. Need on kõige paremate hindadega Hiiumaa kaubamaja kaubad,” kinnitas Antons.
Miks Sarve kaubamaja? “Me asume ikkagi Sarve poolsaare ääremaadel ja see pood on just Sarve rahvale. Kaubamaja seepärast, et Hiiumaa ilma naljata poleks ju hiidlaste maa. Nimi kõlab ju vahvalt! Me tahame igas Coop`i poes pakkuda just sellele piirkonnale omast, ka nalja, ja ma arvan, et nali ongi hiidlaste püsima jäämise põhisõnum.”
Antons kiitis poemüüjaid, eriti Annely Kotterit, kes eelmisel suvel juhatajaks hakkas ja kelle heas mõttes pealekäimisel – väike pind ei võimaldanud kaubelda sellega, mida juhataja tahtnuks rahvale pakkuda – asi edenema hakkas. Sellest, et Otto baar oli eelmisel kevadel uksed sulgenud ja see ruum tühjana seisis, hakkaski mõte liikuma.
Jaanuaris, kui Hiiumaa kauba­maja tühjendusmüüki tehti, sai selgeks, et Suuremõisa kauplusse leitakse sel moel väga head kaubad ja nii projekt sündiski. Aprillis tulid juba remondimehed, kipsist vahesein võeti maha, mis kaupluse tarvis 83m2 pinda juurde andis, kokku nüüd üle 180 m2.
Remont läks maksma umbes 5000 eurot. Riiulid toodi Hiiumaa kaubamajast, uued on puuvilja- ja leivariiul. Kõige suurem investeering projektis oli külmsein – 11 000 eurot.
Kaja Antons tänas kõiki, kes kaupluse uuenemisel kaasa aitasid. Esimesed 21 ostjat said sooja sarvesaia tasuta korvi panna. Ruta Tammeveskil, kes projektijuhina kogu lahenduse välja mõtles, oli au tort lahti lõigata.
Turundusspetsialist Arno Kuusk juhtis külastajate tähele­panu aknalaual olevale kastikesele, kuhu igaüks saab tuua oma ettepanekud, mis võiks poes teisiti olla ja mida veel müüki tuua.
Peale kaupluse juhataja Annely Kotteri on rahvast teenindamas müüjad Katrin Glaase ja Maret Liir.
Silt – Suuremõisa kauplus. Sarve kaubamaja – paigaldatakse maikuu lõpus.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411