Teisipäev, mai 29, 2018
 

Professor Pullatilt järjekordne raamat

HArda Roosna
Tallinna päeval, 15. mail esitleti filosoofiadoktori Raimo Pullati (83) raamatut “Tallinna arhiivi tagasitoomine Saksamaalt”.
Raamatus ongi kirjas lugu, kuidas Pullati eestvedamisel jõudsid teise maailmasõja ajal Saksamaale deporteeritud Tallinna linnaarhiivi varad 1990. aastal tagasi kodulinna.
Linnaajaloo uurijana endale nime teinud emeriit­professor Raimo Pullat ütles Hiiu Lehele, et teda toetas sel missioonil Vaino Väljas.
“Arhiivi tagasijõudmine kodulinna oli üks väheseid erandlikke näiteid kultuuri­varade tagastamisest omaaegse Nõukogude Liidu ning Saksamaa vahel ja kogu Euroopaski,” ütles professor Anto Raukas Pullati 65. aasta juubelil. Ühtlasi nimetas ta Tallinna linnaarhiivi tagasitoomist Pullati elutööks.
Arhiivi tagasitoomisega Pullat ei piirdunud – ta on selles leiduvat põhjalikult uurinud ning vorminud uurimused mitmeteks raamatuteks, millele nüüd tuli lisa. Lähiajal on Poola teaduste akadeemia egiidi all tõlkena ilmumas Pullati
teos “Tallinlase asjade maailm.”
Lisaks on Pullat uurinud salapiiritusevedu Läänemerel ning Eesti ja Poola suhteid.
Raimo Pullati teeneid ajaloouurijana ja jäädvustajana on tunnustatud paljude aumärkidega nii kodumaal kui rahvus­vaheliselt.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411