Reede, mai 4, 2018
 

Palju vastuseta küsimusi

Hiiumaa vallal on veel tegemata otsus, kas tasuta ühistransport Hiiumaale tuleb või mitte. Vallavanem Rand viitas koalitsioonileppele, milles kirjas, et kõigile Hiiumaa lastele tagatakse aastaringselt tasuta bussiühendus kogu saare piires.
Sellega oleks üks sihtgrupp, kes tasuta sõidu võiks saada, justnagu määratletud.
Palju kära on tõstnud tasuta bussisõidu vastased, tahaplaanile jäänud aga need, kellele oleks see suureks abiks. Näiteks maal elavad eakad ja puudega inimesed, kes bussiga linna poodi või miks mitte ka raamatukokku sõitmist saavad endale lubada vaid pensionipäeval.
Nende hääl tasuta ühistranspordivastaste omast kahjuks üle ei kosta, aga vajadus on. Ehk võiks tasuta sõita ka pensionisaajad?
Ka bussiga töölkäijate jaoks oleks tasuta ühistransport tõhus palgalisa. Ehk tuleks sõitjaid lisakski, kui bussivõrk oleks tihedam? Teisalt, kas siis jätkuks raha tasuta sõiduks?
Kohalikul vedajal ilmselt poleks vahet, kas senise piletitulu osa, mis moodustab vaid väikese tükikese kogutulust, tuleb reisijalt või maanteeametilt.
Vallavanem viitas ohule, et kommertsliine haldav bussifirma võib loobuda saarel tehtavatest “otsadest”, kui kõrval on tasuta liinid. Siis tuleks need asendada kohalike liinidega ja see on täiendav kulu.
Otsus tuleb teha, aga see ei saa olema lihtne ei üht- ega teistpidi. Seda enam, et juhul kui tasuta bussisõitu ei tule, peab vald seda maan­teeametile põhjendama.

4. mai 2018

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411