Reede, mai 18, 2018
 

Nukuteatrile 120 000

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Kolmapäeval seati igavesele unele Kärdla nukuteatri asutaja Lea Sibul-Poola põrm ja esmaspäeval alustavad töömehed Kärdla nukuteatri remonti.
Leader programmist saadi seekord nukuteatri maja remondiks 120 000 eurot. Kärdla nukuteatri juht Kersti Ojasalu nimetab seda suureks sündmuseks nukuteatri ajaloos. Esimesel katsel vastati raha­taotlusele eitavalt, nüüd märtsis aga tuli PRIAlt jaatav vastus. Omaosaluseks vajaminev 12 000 eurot saadi möödunud aastal Hiiu valla kaasavast eelarvest – rahvahääletusel toetati nukuteatri korrastamist ülekaalukalt.
Riigihankega tegeleti kaks kuud, nüüdseks on otsus tehtud – hanke võitjaks kuulutati Rakvere ettevõte OÜ Tarvaprojekt, kelle pakkumine oli kõige soodsam. Teised kolm pakkumise teinud firmat paraku ei kvalifitseerunud. Samas saavad alltöövõtu korras tööd ka mõned Hiiumaa firmad. Remont peaks valmis saama augusti lõpus.
Neli aastat tagasi toetas Hiidlaste koostöökogu Leader programmist nukuteatri remonti 20 000 euroga. Selle raha eest tehti korda teatrikese fuajee ja uus trepp teisele korrusele.
Ojasalu ütles, et kõike, mida teha sooviks, ei jõuta ka seekord, aga tehtud saab palju: maja välisseinad soojustatakse ja need saavad uue hele­rohelise välisvoodri. Uus küttesüsteem tuleb õhksoojuspumba-põhine. Maja teisel korrusel võetakse maha vaheseinad ja sinna tehakse suur saal.
Ojasalu rõõmustab, et seal saab väikelastele mõeldud tunde edaspidi läbi viia heades tingimustes. Samuti hakkavad seal toimuma neljapäevased laste joogatunnid. “Mõnda aega oleme mõtteid mõlgutanud ka väikelaste päevahoiuteenuse pakkumise üle, edaspidi on selle teoks tegemine juba reaalne,” on ta õhinat täis.
Praegu on ülemisel korrusel palju asju, seal on ka Lea Sibul-Poola nukkude kogu. Lea nukumuuseumi nukud püütakse remondi ajaks paigutada kooli- ja kultuurimaja ruumidesse ning pärast remonti seada need ekspositsiooniks.
“Olen Lea mälestuse hoidja ja nende nukkude säilitaja,” näeb Kärdla nukuteatri juht oma missiooni, kuid on tuleviku pärast siiski murelik. Kersti ütleb, et ootaks enda kõrvale tegijaid inimesi. “Maja niiöelda õhinapõhiselt vedamine läheb üksi raskeks,” selgitab Ojasalu.
Samas ei ole majas pakutavate teenustega võimalik teenida nii palju, et luua kellelegi töökohta. Näiteks Kersti Ojasalu ise teeb lasteringe tasuta, tasuta annavad etendusi ka nukuteatri näitlejad – kõik käib vabatahtlikkuse alusel.

 

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411