Kolmapäev, mai 2, 2018

Norgani mälestusvõistlusel rekordarv osalejaid

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Möödunud pühapäeval toimus arvult juba 11. Ervin Norgani mälestus­võistlus, millel seekord osales 41 laske­sportlast.
Võistlusest kokkuvõtet tehes ütles Hiiumaa laskespordi­klubi juhatuse liige Tiit Vannas, et see oli siiani kõige rohkema osavõtuga mälestus­võistlus, palju osales laskesportlasi ka mandrilt. “Tänu Hiiumaa ette­võtjatele oli ka laud auhindu täis,” kiitis Vannas.
Õhupüstolist laskmise võitnud Raul Erk ütles, et on palju kordi käinud võistlustel Soomes, Lätis ja mujal, kuid nii uhket auhinnalauda pole mitte kusagil! “Müts maha Hiiumaa ettevõtjate ees, kes seda üritust toetavad,” tunnustas Erk, kes sai esikoha 561 silmaga. Margus Uhek kaotas talle kuue silmaga. Kolmanda tulemuse sai kirja Peeter Rebane 545 silmaga.
Kui meeste arvestuses läksid kõik pjedestaali­kohad mandrile, siis naiste arvestuses võtsid õhupüstolist laskmises kolmikvõidu hiidlannad. Konkurentsitult parim oli Liivi Hansen 315 silmaga, teise koha sai Annika Koppel 273 ja kolmanda Riina Tikerpuu 111 silmaga.
Meestest oli õhupüssist laskmises parim Meelis Saar 575 silmaga, edestades teiseks tulnud hiidlast Kalmer Tikerpuud üheksa silmaga. Kolmas oli Elmet Orasson 567 silmaga.
Naistest võitis õhupüssist laskmise Olivia-Stella Salm 376 silmaga, kuue silmaga kaotas talle Riina Tikerpuu, kolmandaks lasi end Liivi Hansen 370 silmaga.
Noori õhupüssilaskjaid (sünd 2002–2004) osales viis, esikoha võitis vahetusõpilane Pimrawee Yanyongweroj Taist 357 silmaga, talle järgnesid Toomas Kirss 353 ja Pärni Kuuse 306 ning Laura Salusoo 257 ja Risto Tikerpuu 202 silmaga.
2005 ja nooremad lasksid õhupüssi toelt. Võitis Jakob Hiiemets 393 silmaga, vaid ühe silma vähem lasi Miko Sedrik, kolmandaks tuli Rainer Tikerpuu 390 silmaga. Järgnesid Oliver Tikerpuu 382, Anni Hiiemets 365 ja Ragnar Puio 355 silmaga.
Ühe lasu võistluse auhinna võitsid Riina Tikerpuu õhupüssist ja Valeri Tamme õhupüstolist laskmises.
Ervin Norgan oli innukas Hiiumaa laskesportlane, kes ühes Ahto Heiloga algatas 2003. aastal laskespordi­võistlused õhupüssist veteranide rändkarikale. Kahe mehe väljapandud karikas ringleb kodusaare laskjate seas siiani.
Õhkrelvade võistlushooaeg kestab septembrist aprilli lõpuni. Hiiumaal toimub kokku seitse võistlust, mis kõik vaba­riiklikus kalendris: Hiiumaa viis karikaetappi, Hiiumaa meistrivõistlused ja Ervin Norgani mälestusvõistlus.