Reede, mai 11, 2018
 

Mitme otsaga asi

Keskkonnaorganisatsioon Hiiu Tuul taotles Vinkovi meremadala kaitse alla võtmist, kuid keskkonnaministeerium ei pidanud seda otstarbekaks ja keeldus. Varem on ministeerium nõustunud Apollo meremadala kaitse alla võtmisega ja saatnud sellesisulise eelnõu kooskõlastusringile. Tänavu jaanuaris jäi see toppama majandusministeeriumi ja rahandusministeeriumi kooskõlastuse taha. Põhjenduseks toodi sotsiaalmajanduslike mõjude analüüsi puudumine.
AS Nelja Energia, mis planeerib Apollo ja Vinkovi madalikele meretuulepargi sektsioone, on protestinud mõlema kaitseala loomise vastu. Vaatamata nende endi toodud põhjendusele, et Natura 2000 võrgustikku kuuluvate alade kaitse ei välista alal tuulepargi arendamist.
Väidetavalt ei täida Vinkovi madal ka Ramsari kokkulepet, mis muuhulgas määrab kaitstavate merelindude arvukuse, millest alates ala n-ö väärib kaitse alla võtmist.
Kuid linde loendati vaid planeeritava kaitseala kohal ning jäeti välja parved, mis sel ajahetkel liikusid ala kõrval või peatusid kahel lähedalasuval madalal.
Linnud ei ole ometi köies ja teha arvukuse kohta järeldus ühel ajahetkel ühes kohas loendatud lindude alusel, on kummaline.
Ka aruande koostanud ekspert on rõhutanud, et oluline viga on, et iga väikest madalikku vaadeldakse iseseisvana, nägemata tervikpilti.
Nüüd teeb Hiiu Tuul ettepaneku, seekord koos Eesti ornitoloogiaühinguga, et võtta kaitse alla nii Vinkovi madal kui kaks selle lähistel asuvat nimetut madalikku.
Teame kõik, et ühtaegu on see end keskkonnakaitseorganisatsioonina määratlenud ühingu võitlus ohustatud linnuliikide heaolu eest, teisalt katse peatada suure meretuulepargi rajamist Hiiumaa rannikumerre.
Vastasseis jätkub ja kõik see toimub ajal, mil AS Nelja Energia on müügis ja ostuhuvi ilmutab Eesti Energia.

11. mai 2018

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411