Teisipäev, mai 29, 2018
 

Meeldetuletus: veekogude ääres on sõitmine keelatud

Keskkonnainspektsioon tuletab puhkajatele ja loodusesse minejatele meelde, et veekogude kallastel on väljaspool teid autode, ATVde, krossirataste ja muude mootorsõidukitega sõitmine keelatud.
Keelust üleastumisi esineb aastaringselt, kuid probleemid sagenevad kevadel ja suvel, kui inimesed suunduvad loodusesse puhkama ja vaba aega veetma. Nii on Tartumaa inspektorid käinud sel nädalal Vorbusel korrale kutsumas Emajõe kaldale sõitnud kalamehi. Kahel õhtul on jõe äärest tagasi suunatud 13 autot.
Tartumaa büroo juhataja Tanel Türna sõnul viidatakse enamasti siltide ja keelumärkide puudumisele, mistõttu ei olda piiranguvööndist ega seal sõitmise keelust teadlikud. Samas on ka neid, kes inspektorite autot nähes hakkavad kiiresti ümber parkima.
“Praegu on inspektorid esmakordsel rikkumisel piirdunud sõidukijuhi hoiatamisega, fikseerinud auto numbri ning lasknud sõiduki eemale sobivasse kohta parkida. Oleme alati ka maininud, et kui rikkumine peaks korduma, siis me enam ei hoiata,” lisas Türna.
Ranna või kaldakaitse nõuete rikkumise eest saab karistada rahatrahviga kuni 300 trahviühikut ehk kuni 1200 eurot.
Tuleb teada, et looduskaitseseadusega on kõigile vee­kogudele kehtestatud piiranguvöönd, mille eesmärk on kaitsta rannal või kaldal asuvaid looduskooslusi­, sh taimestikku, linde, loomi, ning säilitada puhkamisvõimalusi.
Piiranguvööndi laius sõltub veekogu suurusest. Lääne­mere ja meie suuremate järvede – Peipsi, Pihkva, Lämmi­järve ja Võrtsjärve – piiranguvöönd on 200 meetrit, üle 10 hektari suurusel järvel või veehoidlal ning suurematel jõgedel on see 100 meetrit, väikestel veekogudel 50 meetrit.
Piiranguvööndis tohib sõita ainult selleks ettenähtud teedel. Erandiks on juhtumid, mis on seotud haljasala hooldustöödega tiheasustusalal, kalapüügiks vajaliku veesõiduki vette viimisega või metsa- või põllumajandustöödega maatulundusmaal. Kuna tegemist on seadusega kehtestatud üldise nõudega, siis seda keeldu kõikide veekogude kallastele püstitatavate märkidega ei dubleerita.
Loodusesse puhkama minnes või matka planeerides tasub pisut eeltööd teha ja tutvuda looduskaitsenõuetega. Võimalik, et sõidusihiks olev koht asub kaitsealal, kus kehtivad kindlad reeglid ja piirangud. Eramaal liikumiseks on vaja maaomaniku luba.
Leili Tuul
keskkonnainspektsioon

 

Sildid: , , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411