Reede, mai 11, 2018
 

Luidja tsirkusetalu kutsub raamatuid vahetama

erakogu
Goethe Instituudi toel jõudis Luidja Tsirkuse­talu väravasse kauaoodatud raamatu­külmkapp, mis aprillis seisis ürituse Saksa kevad raames Eesti Rahvusraamatukogu ees.
Luidja tsirkusetalu eest­vedaja Helena Ehrenbuschi sõnul jõudis raamatukülmkapp just Hiiumaale sakslanna Ulrike Jägeri abil, kes samuti tsirkuse­talu tegemisi vedada aitab. “Tema oli Saksamaal elades tuttav raamatu­külmkapi ideega,” rääkis Ehrenbusch.
Tema sõnul proovisid nad aasta tagasi saada ideele valla kaasava eelarve abiga jalad alla. “Kohalike häältega jäime linnarahvale toona alla,” nentis Ehrenbusch. Nüüd oli nende rõõm suur, kui märkasid, et Goethe instituut on toonud raamatukapi ka Eestisse. “Goethe instituudi töötajaid motiveeris idee, et raamatukapp jõuab just Hiiumaale – see tagab, et raamatu­kultuuri hoitakse elus ka väljaspool suuremaid linnu,” märkis ta.
Raamatukülmkapp on pilgu­püüdja, jututeema, kohtumispaik ja panus lugemiskultuuri. Igaüks saab laenutada raamatu ja selle pärast tagasi tuua või uue raamatu asemele panna. Külmkapi mõte on tuua kirjandus avalikku ruumi. “Meie aga näeme Luidjat kui kohtumispaika, kuhu ideaalselt sobivad taolised atraktiivsed tegevused,” lisas Ehrenbusch.
Kuna Tallinnas oli lugemishuvi nii suur ja raamaturiiulid jäid päris tühjaks, on Luidja tsirkusetalul ka üleskutse – kui sul on kodus mõnda raamatut kaks, vii teine raamatu­külmkappi. Eriti teretulnud on luuletused, romaanid, novellid ja Hiiumaa teemalised raamatud. Samuti võib sealt mõne põneva raamatu lugemiseks kaasa haarata. Luidja tsirkuse­talu pere loodab lugejate heaperemehelikule käitumisele ja soovib toredaid lugemiselamusi.
Raamaturiiulite eesmärk on luua kohti, mis võimaldavad aja korraks maha võtta, argitaagast pääseda, suhelda ning äratada huvi raamatute ja kirjanduse vastu. Lisaks Luidja tsirkusetalule on raamatu­külmkapp ka Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411