Teisipäev, mai 8, 2018
 

Kui mitte omavalitsus, siis kes?

Juba mõnda aega on käinud trall ümber maakonna bussiliinide hanke. Hiiu maavalitsus kuulutas välja hanke maakonna avalikuks bussiliiniveoks aastateks 2019–2021 välja juba mullu detsembris. Vahepeal muutis vald hankijat, kuna maavalitsus oli tegevuse lõpetanud ja tähtaeg lükkus seetõttu veebruarist märtsi algusesse.
Tähtajaks ei saanud vald ühtegi pakkumist, kuna ainus osaleja, AS Hansa Bussi­liinid vaidlustas halduskohtus mitmed hanke tingimused.
Võib öelda, et olukord on suisa naeruväärne – ettevõte seab kahtluse alla omavalitsuse pädevuse panna paika hanke tingimused.
Kui mitte omavalitsus, kes siis veel peaks kõige paremini teadma, mis tingimustel ja kuidas peaks Hiiumaa bussiühendus korraldatud olema?
Hiiumaa valda esindanud advokaadi Erki Felsi sõnul on ettevõttel alati võimalus loobuda konkursil osalemast, kui ta leiab, et hanke tingimused pole vastu­võetavad.
Tõepoolest, miks raisata raha ja energiat osalemaks hankel, mille tingimused sulle juba eos ei sobi.
Ka kohus nõustus vallavalitsusega ja kui AS Hansa Bussiliinid otsust hiljemalt esmas­päevaks edasi ei kaeba, saab hankega edasi minna.
Jääb arusaamatuks, miks praegune vedaja niimoodi protsessib. Soovib ta ehk endale sel viisil veelgi soodsamaid tingimusi kaubelda.
Hiiu Lehe toimetus loodab, et vaidlused bussiliini hanke ümber saavad peagi läbi ja leitakse mõlemaid osapooli rahuldavad lahendused.
Peale omavalitsuste ühendamist ja Hiiumaa valla loomist on ametnikel niigi palju ümberkorralduste ja uute tööülesannetega harjumist ning kahju, kui midagi olulist hetkel käimasoleva arutu vaidluse tõttu tähelepanuta jääks.
8.mai 2018

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411