Reede, mai 25, 2018
 

Hiidlastele koduvõistlusel neli poodiumikohta

Mikk Paadik
Laupäeval aset leidnud Hiiumaa rahvasprindil oli rajal 16 hiidlast, kellest neli saavutasid poodiumikoha.
Hiiumaa rahvasprindil oli kokku 85 osalejat, kes panid oma oskused proovile 11 võistlus­klassis.
Kõrgeimale poodiumi­kohale sõitis Rudolf Uusneem Hiiumaa ralliklubist, kes saavutas 2WD-V klassis esikoha. Uusneem oli rajal Honda Civicuga. Tema järel jäi teiseks Marko Suuster, samuti Hiiumaa ralliklubist ja Honda Civicuga.
2WD-sport klassis tõi teise koha karika koju Imre Randmäe Volkswagen Golfil. SU klassis jäi kolmandaks Ago Eller, kelle võistlusautoks oli Moskvitš.
Eesti autospordi liidu (EAL) rahvaspordi komitee esimehe Argo Nursi sõnul sujus võistlus suurepäraselt: “Arno Eller oli teinud suurepärase raja, mis pakkus sõitjatele naudingut ja nõudis täpsust.”
Nurs märkis, et rajal oli ka paar momenti, kus enda sõiduoskusi ja võistlus­masina võimeid üle hinnati ja seetõttu ka teelt välja sõideti. Haapsalust pärit võistlejal Hillar Kruusmal läks koguni nii õnnetult, et auto tuli peale võistlust maha kanda. Lisaks Kruusmaale tegid võistlejad ka muid pisieksimusi, näiteks tabati rajapiirdeks seatud heinapalle, aga Nursi sõnul olid need vaid pisemat sorti plekimõlkimised.
“Sõitjad jäid rajaga rahule ja seda näitas ka see, et veel öösel kell üks sain kiitvaid sõnumeid,” lisas ta.
Ralliklubist KR Racing rajal olnud Kaido Saul kirjutas oma blogis, et võistlusrada oli huvitav ja korraldajad vaeva näinud. Samuti kiitis ta rikkalikku auhinnalauda.
Nagu Hiiumaa rahvasprintidele juba omane, oli võistlusel tänavugi väga palju pealt­vaatajaid, kes kohati rajaäärde lausa koridori moodustasid. Kardiraja maanteepoolses küljes aga oli pealtvaatajaid nii palju, et raske oli leida kohta, kust võistlusrada näha.
Viimati toimus rahvasprint Hiiumaal Kärdlas 2016. aastal. Toona oli rajal 72 võistlusautot ehk 13 vähem kui tänavu.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411