Reede, mai 25, 2018
 

Helilooja Marianna Liik esindab Eestit Pekingis

Maarja Liik
Täna, 25. mail kõlab festivali Maailma muusika päevad 2018 kavas Hiinas Pekingis
Marianna Liigi (25) teos “Adapt to prevailing stream and become able to see clearly”. Liigi teost esitab Pekingis rahvusvaheliselt tunnustatud Moskva kaasaegse muusika ansambel, teatab ERR Uudi­sed.
Eestit festivalil esindama valis Marianna Liigi teose rahvus­vahelise nüüdis­muusika ühingu (ISCM) rahvus­vahelistest ekspertidest koosnev komisjon.
ISCM on kaasaegse muusika valdkonna suurim rahvus­vaheline võrgustik, mis ühendab üle 50 riigi, lisaks ala­organisatsioonidena festivale või uue muusika keskuseid. Maailma muusika päevad on ISCMi tegevuse üks tähtsamaid väljundeid ja heliloojate jaoks on tegemist ühe aasta olulisema nüüdismuusikasündmusega.
Marianna Liik alustas muusika­õpinguid Kärdla muusikakoolis ja heliloojateed koos muusikaõpetajast isa Siim Liigiga. Kompositsiooni­õpinguid Eesti muusika- ja teatriakadeemias alustas ta 2011. aasta sügisel Helena Tulve õpilasena. 2014. aasta kevadel lõpetas elektroakustilise kompositsiooni bakalaureuseõppe Margo Kõlari ja Malle Maltise juhendamisel ning omandas magistrikraadi kompositsioonis Helena Tulve ja Margo Kõlari juures eelmisel aastal.
Vaatamata oma noorusele on Liik juba pälvinud mitmeid mainekaid auhindu. Näiteks mullu tunnistati ta Luzerni Festivali akadeemia parimaks nooreks heliloojaks.
Tavakohaselt tutvustab festival igalt liikmeskonna maalt vähemalt ühe helilooja teost. Iga liikmesriik esitab rahvusvahelisele komisjonile kuni kuus ettepanekut eri muusikalistesse kategooriatesse.
Igal aastal korraldatakse festival erinevas liikmesriigis. Tänavu toimuvad ISCMi Maailma muusika päevad
19.–26. maini Pekingis, Hiinas, ühendatuna samaaegselt Pekingi Uue Muusika festivaliga. Eesti heliloojate liit on ISCMi liige 2005. aastast ning aastal 2019 on Eesti valitud ISCMi suursündmuse korraldajamaaks.
World New Music Days 2019 festival toimub Tallinnas ja Tartus 2.–10. maini.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411