Reede, mai 25, 2018
 

Boris Ljubtšenko käe all saab nüüd treenida purjelauasõitu

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Nädala algul õpetas surfar Boris Ljubtšenko, kes mullu sai MMil teise koha, Kärdla sadamas noortele huvilistele, kuidas purjelauaga sõita. Trenni on oodatud ka täiskasvanud.
Treeneri sõnul on plaanis kogu suvi treeningutega sisustada ja ka edaspidi, kui huvilisi on: lastele üle päeva, et neid mitte ära kurnata, täiskasvanutele kaks või kolm päeva järjest.
“Esmaspäev ja teisipäev jäävad paika, ilmselt veel mingi kolmas päev – sõltub sellest, kui palju huvilisi kokku tuleb ja mis päevad kõige sobivamad on,” ütles treener teisipäeva õhtul jahtklubi Dago juures kalipsosid autost välja võttes.
Sel õhtul tegigi Ljubtšenko lastega kaldal n-ö kuiva trenni ja tutvustas varustust. Eelmisel õhtul olid vee peale saanud need, kel kalipso olemas.
Boris kiitis üht noormeest, öeldes, et ta oleks nagu sündimisest saadik sõitnud. Selgus, et tegu on jääpurjetaja Jorgen Kuivoneniga, kellele purjelaud juba tuttav asi.
Küsimusele, kas eesmärk on purjelauaga olümpiale jõuda, vastas Jorgen naerdes: “Ei, tahaks sõitma õppida.”
Kolmapäeviti-neljapäeviti on kavas treeningud täis­kasvanutele. “Peale ujumisoskuse pole vaja midagi muud osata ja vett ei tohiks samuti karta,” julgustas treener ka täiskasvanuid purjelauasõitu proovima tulema.
“Eesmärk on saada kokku noorte purjelauaklass Techno, mis on ettevalmistusklass olümpiaklassile Neil Pryde, et Hiiumaalt tuleks noorteklassile järelkasvu,” sõnastas treener kaugema sihi.
Purjelaudurite varustus pole just odav. Vabasõidukomplekt koos purje ja muu varustusega maksab umbes 2000 eurot, aga kasutatud komplekti saab kätte 500–700 euroga. Kes rahvusvahelistel võistlustel tahab sõna sekka öelda, sel tuleb komplekti eest välja käia juba 5000 eurot. Näiteks maksab üks puri 700 eurot, aga neid on vaja kolm-neli, et tuulevahemik kaetud oleks. Siia juurde purje­lauad, mis kasutatuna maksavad 600–800 eurot.
Neile, kes soovivad endale ka varustuse soetada, on tema soovitus hoiduda pakkumistest, kus öeldakse, et algajale täiesti sobiva laua maht on 130 liitrit. Mahtu, muide arvestatakse laua veeväljasurve ehk siis raskuse järgi ja liitrites. “Tegelikult see nii ei ole – õppelaua maht on 220 liitrit ja sellega sa naudid sõitma õppimist, saad tasakaalu hoida, sa ei pea mõtlema selle peale, et jälle kukkusin ümber ja jälle püsti,” selgitas Ljubtšenko, kes ise alustas 120liitrise mahuga laual, millel püsimine osutus üpris raskeks. “Muidu on sul pool tundi hiljem kopp ees ja sa ei taha enam purjelauaga tegeleda.”
Lisaks purjelauatreeningule on Hiiumaa spordikoolis pakutavate erialade nimistusse lisandunud ka purjetamistreeningud, mida juhendab Anni Rätsep.

 

Sildid: , , , ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Enda

    Tubli, Boris!

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411