Reede, aprill 13, 2018
 

Uudsed iseteenindus­kassad nüüd ka Selveris

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Hiiumaa Selveris on eilsest lisaks kolmele tavalisele kassale ka kolm iseteeninduskassat, mis pakuvad ostjale uusi võimalusi: ostud võib kohe oma poekotti laduda, tooteid pole vaja kaaluda ja alkoholiostja vanus tuvastatakse eemalt.
Eile avati Hiiumaa Selveris kolm iseteeninduskassat. Juhataja Krista Metsand ütles, et poes käies eelistab tema ise alati iseteeninduskassasid, sest neid on mugav kasutada ega pea pikas järjekorras seisma.
Nutikassa kasutamiseks on kaks võimalust – võtta poodi sisenedes spetsiaalne n-ö käpp, millega oma ostud enne kotti panemist läbi piiksutada või võtta alles kassade juures käpp ja ostud siis läbi piiksutada. Seejärel saab ostude eest tasuda kaardiga SelveEks­pressi iseteeninduskassas, sularahas saab maksta tavalises kassas, aga tooteid enam lindile laduma ei pea.
“Iseteeninduskassa on väga mugav, laod kohe oma asjad poekotti ja jääb ära korvi­ladumine, sealt kassalindile ja alles siis oma poekotti,” rääkis Metsand. Tema sõnul võibki asjad kohe peale piiksutamist panna oma poekotti ja neid sealt rohkem välja võtma ei pea.
Alkoholi eest iseteenindus­kassas tasudes ei pea kutsuma teenindajat, kes ostja vanust kontrolliks, vaid ostja on ekraanilt näha ja töötaja saab eemalt kinnitada tema vanuse.
Metsandi sõnul erinevad Selveri iseteeninduskassad ka selle poolest teiste poodide omadest, et neil ei pea tooteid panema peale läbi piiksutamist kaalule. “Kui mul on näiteks meeletu janu ja soovin poes pudelist lonksu võtta, siis kaaluga nutikassas ei läheks see läbi, aga meil sellest probleemi ei tule.”
Kui oled midagi juba läbi piiksutanud ja korvi pannud, aga otsustad, et ikkagi ei soovi toodet, saad selle lihtsalt käpa peal oma ostunimekirjast kustutada ja toote riiulile tagasi viia.
Mis on ostukontroll?
Aeg-ajalt toimuvad ise­teeninduskassades ka ostukontrollid. “Algul, kui süsteem alles kõigile uus, toimuvad need sagedamini, hiljem harvem,” rääkis Metsand.
Tema sõnul on ostukontrolli­del ka positiivne pool: “Kui oled näiteks otsustanud, et ei soovi midagi ja selle riiulile tagasi pannud, aga ostunimekirjast kustutada unustanud, siis on ainult kasulik, kui see ostukontrollis välja tuleb.”
Lisaks Selverile on Hiiumaal iseteeninduskassad ka Coop Kärdla kauplustes – Tormi Konsumis juba aasta ja Keskväljaku Konsumis veebruarist.
Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antonsi sõnul on Tormi Konsumi iseteenindus­süsteem end väga hästi õigustanud.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411