Teisipäev, aprill 17, 2018
 

Orienteerujate suvehooaeg algas

Juba kaks nädalavahetust on Hiiumaa spordikooli õpilased käinud mandril võistlemas. 8.–9. aprillini olid Võrus
Maria Eller ja Siiri Talts, kes kahe päevaga osalesid kolmel võistlusel: Karjalaskevõistlus, Lihavõttepühade sprint ja öine Kubija Hotell-Loodusspaa auhinnavõistlused öises orienteerumises. Kõigil kolmel võistlusel jõudsid nad esikolmikusse. Päevaste võistluste tulemused liideti ning kahe päeva kokkuvõttes võitis Maria Eller esikoha ja Siiri Talts oli kolmas. Öisel võistlusel oli Siiri Talts teine ja Maria Eller kolmas.
14. ja 15. aprillil korraldas Värska orienteerumisklubi Peko kahepäevase orienteerumisvõistluse Peko Kevad, mis toimus Võrumaal, Obinitsas. Võistlus toimus juba
27. kevadet ning orienteerujaid osales kokku üle 350. Hiiumaa spordikooli õpilasi võistles seitsmes vanuseklassis üheksa. Kahe päeva kokkuvõttes jõudsid neist esikolmikusse viis: esikoha võitsid oma vanuseklassis Marta Maripuu ja Herta Kesküla, Maria Eller ja Helena Maripuu tõusid teisele kohale ja Kustu Künnapas oli oma grupis kolmas.
Treener Anu Saue rääkis, et Obinitsa võistlusrajad kulgesid enamasti sügavates Piusa jõe orgudes, mis pani võistlejad proovile just eriti füüsiliselt poolelt. “Meie noortele oli see parajaks katsumuseks – pikk sõit, suvesoe ilm ja harjumatud mäed,” nentis Saue, kes jäi oma õpilaste esinemisega rahule. “Esimesed kevadised võistlused näitavad, kas talvine ettevalmistus on korda läinud, toovad esile puudused, on ka varustuse kontrolliks. Tundub, et hiidlased on talvel tublid olnud,” tunnustas treener.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411