Teisipäev, aprill 17, 2018
 

MTA kontrollis Hiiumaa ettevõtjate tööjõumaksude tasumist

Maksu- ja tolliameti (MTA) ametnikud külastasid aprilli algul Hiiumaal tegutsevaid ettevõtteid, et kontrollida võimalikku ümbrikupalga maksmist. Kontrollitud 11 ettevõtte töötajatest olid kõik 32 registreeritud.
MTA maksuauditi üksuse juhi Airi Lepassare sõnul võib antud külastuste põhjal öelda, et Hiiumaal on töötamise registreerimisega valdavalt hästi. “Täiendavalt võtame aga veel vajadusel ühendust nende ettevõtetega, kelle poolt makstav palk oli võrreldes teiste samas piirkonnas ja samal tegevusalal tegutsevate ettevõtetega oluliselt madalam. Suhtluse käigus selgitame koostöös ettevõtete esindajatega, kas selline olukord võib olla põhjendatud,” lisas Lepassar.
Lisaks ettevõtete külastusele kohtuti ka Hiiumaa vallavalitsuse esindajatega, et arutada, kuidas vald hankijana saab aidata kaasa ümbrikupalga probleemi vähendamisele. Üheks MTA poolt tutvustatud võimaluseks on sellest aastast jõustunud riigihangete seaduse säte, mis kohustab ehitustööde hankijat nõudma selgitust, kui pakkuja või tema alltöövõtja töötajate keskmine töötasu on alla
70 protsendi ehitusvaldkonna keskmisest töötasust. Lisaks tutvustas MTA erinevate maksuandmete tõendite väljastamise võimalusi pakkuja tausta kontrollimiseks, et seda kasutada ka ehitaja töövõtuahelast ülevaate saamiseks.
“Amet saab valda kui riigihanke läbiviijat aidata taustakontrolli tegemisel ja kõrvaldamise otsuse põhjendamisel, kui on avalikest andmetest näha, et ehitusettevõttel võib olla ümbrikupalga maksmise kahtlus. Sellise kontrolli eesmärk on, et inimeste poolt maksudena tasutud raha eest osutaks teenust korrektne ettevõtja,” selgitas Lepassar.
MTA jätkab vaatluste tegemist ning ettevõtjate nõustamist ümbrikupalkade riskide ja ohtude teemal üle kogu Eesti, sh senisest rohkem ka väikelinnades ja asulates.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411