Teisipäev, aprill 17, 2018
 

Koolinoorte kabeturniiril rekordpalju mängijaid

Ajal, kui spordiürituste raskus­punkt kandub peatselt metsaradadele ja välisväljakutele, oli sobiv aeg maakonna koolinoorte meistrivõistluste läbiviimiseks kabes.
Tänavu oli osalejaid eriti arvukalt, neljal turniiril mängis ruuduliste laudade taga koguni 58 õpilast Kärdla, Emmaste ja Käina koolist.
Esimesena selgusid võitjad 7.–9. klassi tütarlaste hulgas. Võrdselt 6 punktiga lõpetasid põhiturniiri Mari-Ann Leivalt ja Viktoria Lohk. Nende­vahelise lisapartii võit andis esikoha Mari-Ann Leivaltile. Kolmanda kohaga lõpetas Helena Maripuu.
Tõsine võistluspäev oli 4.–6. klassi tüdrukutel, kes pidid kohtuma kõigi 15 vastasega. Mullust esikohta kordas 28 punktiga Triin Unt. Tema noorem õde Teili Unt mängis oodatust paremini ja oli 26 punktiga teine. Kolmandat kohta jagasid 24 punktiga Aveliin Post ja Kätlin Mast, kuid võit omavahelises partiis andis pronksmedali Aveliin Postile.
4.–6. klassi poistest saatis edu Emmaste kooli õpilasi, kellest esimeseks tuli 13 punktiga Ahti Vara ning kolmandat kohta jagasid Artur-Mikk
Peterson ja Erik Pruul 8 punktiga. Nende vahele tõusis 12 punktiga Temor Tomson Kärdlast.
Kõige pikem võistluspäev oli 7.–9. klassi poistel, kus 27 võistlejat mängisid šveitsi süsteemis üheksa vooru.
Tamor Tomson, kes möödunud aastal võitis kindlalt nooremas vanuseklassis, suutis tänavu 17 punktiga sama korrata vanemate poiste hulgas. Oskar Kogermann kogus 16 punkti ja leppis hõbe­medaliga, 14 punkti andis kolmanda koha Quentin Aprile. Kohta esikolmikus väärinuks kindlasti ka tiitlikaitsja Andres Sõmer, kellel jäi eesmärgist puudu vaid üks punkt.
Võistluste kordaminekule aitasid kaasa kultuuri­keskus, spordiliit ja spordikool. Kohtunikena tegutsesid Ants Talumaa, Raivo Rist ja Vello Kartus.

ARVO RIST

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411