Teisipäev, aprill 17, 2018
 

hiiumaa.ee ootavad muutused

Harda Roosna | Hiiu Leht
SA Hiiumaa Arendus­keskuse juht Liis Remmelg ütles, et praeguseks ajale jalgu jäänud maakonnaportaali www.hiiumaa.ee ootab ees põhjalik uuendus­kuur, uuest veebiplatvormist alates.
Eelmise aasta lõpust on domeeni hiiumaa.ee omanik Hiiumaa vald, varem kuulus see Hiiu maavalitsusele. Maavalitsus tegi aastaid tagasi SA Tuuru ülesandeks leida maakonnaportaalile hiiumaa.ee toimetaja. 2012. aasta märtsist sõlmisid arendus­keskuse eelkäija, SA Tuuru ja MTÜ Hiidlane lepingu portaali toimetamiseks, haldamiseks, reklaami­müügiks ja arendus­tegevuseks. Kokku­leppe kohaselt tasub SA Hiiumaa Arenduskeskus MTÜle Hiidlane teenuse eest tasu.
Teenuse eest tuleb maksta, aga vajalikku teenust ei saa ja sündmuste kohta info edastamiseks kasutab vald vabatahtliku algatusena sündinud veebilehte hiiumaa.events. Miks nii?
Liis Remmelg: Nõus – hiiumaa.ee ei toimi tänapäeva vajadusi rahuldavalt: turismi puudutav info on osaliselt uuendamata, platvormi on kulukas arendada, puuduvad nutitelefonile vajalikud vaated jne. Oleme osalenud ümarlaudadel, mis on erinevaid võtmeisikuid kokku toonud ja kus on infoportaali olukorda puudutatud, koosistumisest ei ole kaugemale mindud. Hiiumaa.events on katnud ära justkui tühja koha ja edukalt käima läinud, edukuse taga on pidev töö ning loodud mugavad võimalused infot edastada.
Kuidas edasi?
Hiiumaa.ee platvormi uuendamiseks on SA Hiiumaa Arenduskeskus esitanud Leader programmile taotluse “Hiiumaa strateegiline turundamine”. Esimese kinnituse rahastuse saamiseks oleme saanud MTÜlt Hiidlaste Koostöökogu. Praegu ootame veel PRIAlt lõplikku kinnitust. Taotluse üks pool on Hiiumaa turundus­strateegia koostamine, pärast selle valmimist on järgmiseks sammuks veebiplatvormi hiiumaa.ee uuendamise lähteülesande koostamine. Kavas on kaasata lähteülesande koostamisse ekspert, kes juhatab avalikke koosolekuid, kus kaardistatakse meie vajadused. Vajaduste põhjal koostab ekspert uue veebiplatvormi kavandi. Soovime alustada lähteülesande koostamist selle aasta sügisel, valmis peab see saama enne järgmist Leader taotlusvooru, mis avatakse eeldatavasti 2019. aasta veebruaris.
Leader taotlusvoorust on kavas lähteülesande baasil minna taotlema rahalisi vahendeid hiiumaa.ee arendamiseks.
Kas hiiumaa.ee jääb siis toimima?
Hiiumaa.ee domeeni alla on kavas luua uus veebileht. Veebilehe külastajate jaoks jääb leht toimima ning kui uus veebileht on valmis, vahetab see vana välja. Hiiumaa.ee ei kao mitte kuhugi, aga on loomulik, et veebiplatvorme mingi aja tagant uuendatakse.
Mis saab veebilehest hiiumaa.events?
Hiiumaa.events on hästi toimiv veebileht, kust leiab infot kõigi Hiiumaal toimuvate sündmuste kohta. Lehte on lihtne jälgida ja sinna infot oma ürituste kohta edastada. Usun, et hiiumaa.events saab osaks hiiumaa.ee platvormist, kuhu on mõistlik kokku koondada kõik täna toimivad veebilehed. Lisaks hiiumaa.eventsile näitena Visit Estonia veebileht, mille väärtuseks on see, et turismi­ettevõtete poolt kuvatav info tõlgitakse kuude-seitsmesse keelde. See omakorda aga eeldab, et ettevõttel on olemas toimiv veebileht, mis on tõlgitud vähemalt inglise keelde.
Praegu tuleb siis kannatust varuda?
Kuna veebiplatvormi uuendus nõuab täiendavaid investeeringuid ja selle vastu on suur avalik huvi, siis tuleb esmalt huvilised ja huvid n-ö kokku korjata ning seejärel  saab alustada uue veebi­platvormi arendamist.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411