Reede, aprill 20, 2018
 

Esimesel katsel kohe finaali

Tiina Kaev
Tiina Kaev
Kuma Foto
Tänavuse festivali Koolitants finaali pääsesid nii pika esinemiskogemusega Tt-stuudio kaks rühma kui esimest korda festivalil osalenud tantsurühm Naadrased.
Hiiu valla kultuuri ja vaba aja keskuse laste rahvatantsu­rühm Naadrased esines tantsuga “Jõulupuka tants”, mille autoriks rühma juhendaja Jaanika Kuusk.
Kuusk tänas kõigepealt Tt-stuudio tantsuõpetajat Tiina Kaevu, kes neid festivalil osalema julgustas: “Aitäh Tiinale – tema pani mulle selle mõtte pähe.”
“Meil läks jah, päris hästi,” oli juhendaja finaalipääsuga rahul. Festivalil võistlesid nad 4.–7. klasside vanuseastmes ja eesti tantsude kategoorias. Tantsu kirjutas Kuusk nii, et rollid oleks kõigil – nii kaheksal tüdrukul kui neljal poisil, kes rühmas tantsivad.
Kuusk lõpetas Eesti Rahva­kultuuri keskuse juures tegutseva rahvatantsujuhtide kooli aasta tagasi ja tema tantsurühm Naadrased on koos harjutanud neli hooaega. “Nende kõrvalt mina õppisin ja nemad on mind sellel teel aidanud – nii et koos oleme seda teed alustanud ja käinud,” ütles Kuusk.
Segarühmas tantsivad Elise Lota Välba, Raiko Post, Jaana Sepp, Liisel Lillemägi, Merily Lõndso, Kätlin Mast, Maria Lisette Paat, Markus Maar, Mia-Marta Randmäe, Erki Kivisilla, Teili Unt ja Robin Mägi. Juhendajaks on lisaks Jaanikale ka Kristiina Vessar ning tantsuproovis saadab neid klaveril Rita Lepland.
Sõna “naadrased” muide, tähendab hiiu keeli pisikesi punaseid sipelgaid ja “jõulupuka” jõulusokku. Naadrastel on kodusaarel ja maakonnapidudel juba esinemisi kogunenud, aga väljaspool saart nii palju esinemisvõimalusi pole veel olnud. Mullu käidi Haljalas sealsel tantsurühmal  külas ja seal olid meie Naadrased osalised suurel kontserdil.
Koolitantsu festivalil osalemine avardab tantsujuhi kinnitusel silmaringi: “Seal saab näha, mida mujal tehakse – nii palju erinevaid tantsuliike ja -stiile – minu arvates on väga hea, et lapsed nägid nii mitmekülgset festivali,” ütles Kuusk. “Ka ise ahmisin uut infot ja elasime kaasa Tiina tantsustuudio tantsijatele.”
Väärt kogemuseks nimetas Kuusk ka arvestamist suure grupiga ja ööbimist suures koolivõimlas, mis paljude laste jaoks oli esmakordne. Koolitantsu finaalvõistlusel Paides käidigi koos Tiina Tantsu­stuudio kahe rühmaga – terve bussitäis Hiiumaa tantsujalgu.
Kaheksas kord ja viis tiitlit
Tt-stuudio jaoks oli see kaheksas kord Koolitantsu finaalis esineda, kokku on finaalides võistlustules olnud 13 tantsu. Varasemast on stuudiol ette näidata kaks Koolitantsu laureaaditiitlit ja kaks nominatsiooni.
Tt-stuudiost oli võistlemas kaks rühma, kellest üks pälvis ka seekord nominatsiooni. Stuudio kolmas rühm võistles 10.–12. klasside vanuseastmes tantsuga “Pesunaiste polka” eesti tantsude kategoorias ja just seda tantsu tunnustati nominatsiooniga. “Pesunaiste polka” esitasid Birgit Kibus, Anna-Brita Tall, Katariin Kokla, Annabel Pielberg, Triin-­Marleen Suve, Kristina Joarand, Kelly Nurk ja Berenike Järvekülg.
Lastetantsude kategoorias esines finaalis stuudio kuues rühm tantsuga “Kevad”. rühmas tantsivad Liisa-Bret Tall, Laura Voogla, Hanna Maria Simson, Lisanna Üksik, Miia Üksik, Simona Rätsep, Frida Valting, Mia-Marie Malk, Margaret Rehepap, Doris Tammekivi, Lisethe Kask, Eliise Lees, Liisa Rehepapp, Kristin Kalmus, Cady-Carolyn Erk, Lenna Vals, Mia Kalmus ja Sandra Reino.Mõlema tantsu autor on tantsuõpetaja ja -looja Tiina Kaev.
Kaev rääkis, et lastetantsude kategooria 1.–4. klasside vanuseastmes võistles sel aastal üle saja tantsu kogu Eestist. “Neist finaali pääses ainult 16 üldse ja meie olime üks nendest,” märkis Kaev.
Sõit sai teoks tänu Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi, Hiiumaa gümnaasiumi ja Kärdla põhikooli toetusele.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411