Teisipäev, aprill 10, 2018
 

Emmastes saab jälle eelarve kasutamisel kaasa rääkida

Hiiumaa vallavolikogu kinnitatud eelarves on Emmaste osavalla investeeringute seas 20 000 eurot kaasava eelarve vahendeid. See on juba kolmas kord kui Emmastes kaasavat eelarvet rakendatakse.
Kuu aja jooksul oodatakse ideid, kuidas kaasava eelarve vahendeid kasutada. “Sealjuures saavad ideid esitada kõik Hiiumaa valla elanikud, ent ettepanek peab olema Emmaste osavallaga seotud investeeringuobjekt,” selgitas Emmaste osavallavanem Hergo Tasuja. Otsuse teevad ehk ideede vahel valivad samuti vaid osavalla elanikud.
Idee peab pakkuma avalikku hüve ja olema avalikus kasutuses, selle teostamisel ei tohi tekkida ebamõistlikke kulusid valla järgnevate aastate eelarvetesse ja tööd peab saama tehtud käesoleval aastal.
Ideed tuleks posti või meili teel saata Emmaste osavalla­valitsusele hiljemalt 4. maiks. Lisaks esitaja kontakt­andmetele tuleb välja tuua idee nimetus, selle eesmärk ja põhjendus, miks see on oluline. Hinnata tuleks ka idee realiseerimisest kasu saavat sihtrühma, selle teostamise maksumust ja lisada muu oluline info.
Peale ideede esitamist vaatab need mai alguses läbi valla­valitsuse moodustatud komisjon ning kõik ettepanekud, mis vastavad nõuetele, suunatakse vähemalt nädalaks ajaks rahvahääletusele maikuu teises pooles.
Möödunud aastal korrastati kaasava eelarve vahenditest Emmaste keskuse parkla ja jäätmekonteinerite ala.
2016. aastal paigaldati bussipeatustesse päikese­paneelidega LEDvalgustid.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411