Teisipäev, aprill 24, 2018
 

Ametiühingu stipp tudengitele

TTÜ Eesti Mereakadeemia
Eesti meremeeste sõltumatu ametiühing (EMSA) hakkab Mereakadeemia tudengitele pakkuma terve õppeaja kestvat stipendiumi.
Stipendiumi makstakse selle aasta sügis­semestrist Mereakadeemias õppivatele EMSA liikmete lastele igakuise väljamaksena kogu statsionaarse õppe nominaalse aja. Laevaohvitseri kutsega erialadel on see viis aastat ehk stipen-
diumi maksimumsummaks kujuneb 4500 eurot.
“Leidsime, et mitte ühegi meie liikme lapse haridustee ja seda just tulevaseks laevaohvitseriks saamise soovi korral, ei peaks olema problemaatiline rahalise toimetuleku seisukohast,” ütles ühingu juhatuse esimees Jüri Lember saadetud pressiteates.
Läbi viie aasta kestev stipendium on üsna erakordne ja algatajad usuvad, et üliõpilase jaoks on see kindlasti tugev motivatsioon püüdlemisel parimate tulemusteni.
Lember nimetas Eesti Mereakadeemia ja EMSA ühiseks eesmärgiks, et iga tudeng lõpetaks oma õpingud nominaalajaga. Sama kinnitas ka Mereakadeemia direktor Roomet Leiger.  “See ei ole tegelikult ainult rahaline toetus, vaid ka moraalne tugi noore tulevase laevaohvitseri jaoks,” ütles Leiger.
EMSA õppetoetusele kandideerimisel on oluliseks tingimuseks, et vähemalt üks kandideerija vanematest on olnud EMSA liige vähemalt 12 eelnevat kalendrikuud. Samuti tuleb kandideerijal läbida esimene semester laevaohvitseri kutsega lõppeval erialal ilma õppevõlgnevusteta ning ilma põhjuseta puudumisteta. Õppetoetuse suurus on 75 eurot kuus.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411