Reede, aprill 27, 2018
 

Alustagem täna!

Nii keeruline on keelduda, kui laps söögikohas burksi ja friikaid nõuab ja selle asemel, et jalgsi koju lipata, palub endale kooli järele tulla.
Ja hommikul varem ärgata, putru keeta ja mune praadida on ju nii tüütu. Lihtsam on lapsele viiekas pihku visata ja öelda, et hüppa Konsumist läbi ja osta endale midagi. Tihti langeb laste valik poeski pakutava pudru asemel rasva­pirukate ja suhkrurikka kokakoola kasuks.
Sellest, et me oma laste mugavustest hoolime, annavad märku ka aina laienev Kärdla lasteaia parkla ja sõidukeid täis koolimaja parkla. Tahame ju olla nii head emad ja isad, aga ehk peatuks hetkeks ja mõtleks, millise karuteene sellega oma lapsele tulevikus teeme.
Tänases lehes ütlevad nii terviseedendaja Margit Kagadze, kui liikumist propageeriv SA Eesti Terviserajad juhataja Alo Lõoke, et kõik algab kodust – nii laste toiduvalik kui liikumisharjumused. Ülekaalust ja liigsöömisest aga on hiljem väga raske loobuda.
Tartu Ülikooli Kliinikumi laste endokrinoloog Vallo Tillmann ütleb, et olukorra lahendamiseks pole muud võimalust, kui ülekaaluline laps dieedile panna. See ei tähenda arsti sõnul näljutamist, sest näiteks erineval moel valmistatud köögiviljad täidavad väga hästi kõhtu. Küsimus on selles, kuidas lapsed neid sööma panna. Üks võimalus on, et puhastatud ja tükeldatud köögi­viljad võiksid kogu aeg laual olla. Kommide-küpsiste asemel.
Selleks, et laps saaks tervisliku toitumise alused kätte, peab toitumist muutma kogu pere. Ja et lapsele liikumine meeldiks, tuleb rõõmsalt koos välja jalutama minna.
Alustagem sellega juba täna.

27. aprill 2018

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411