Teisipäev, aprill 10, 2018
 

Algas uue spordihoone arhitektuurivõistlus

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Eile kuulutas Hiiumaa vallavalitsus koostöös Eesti arhitektide liiduga välja Hiiumaa uue spordikeskuse arhitektuurivõistluse.
Konkursi eesmärk on leida sobivaim arhitektuurne ja maastikuline ideelahendus Kärdla linna Põllu tänava äärde kavandatava spordikeskuse ja täismõõtmetes jalgpalliväljaku rajamiseks kogupindalaga 2,75 hektarit.
Hiiumaa vallavanem Reili Rand märkis, et Hiiumaa on seni Eestis ainuke maakond, kus puudub kaasaegne spordi­keskus. “Kärdla olemasolevad võimlad on väga kehvas seisukorras ning nende ülevalpidamine on kulukas ja ebaotstarbekas,” ütles Rand. “Saalid on väikesed ja nendesse ei suudeta juba praegu mahutada kõiki kohapealseid tegevusi, näiteks puudub normaalmõõtmetega korvpalliväljak. Hiidlaste soov on, et meie noored ja täiskasvanud saaksid tänapäevased tingimused sportimiseks, üha rohkem inimesi tegeleks aktiivselt liikumisharrastustega ja terviseteadlikkus kasvaks.”
Eesti arhitektide liidu asepresident Kalle Komissarov ütles, et Hiiumaa spordihoone arhitektuurivõistluse õnnestumine on väga oluline nii kohalikule kogukonnale kui kõigile, kes heast arhitektuurist lugu peavad.
“Arhitektuurivõistlustel osalemine on arhitektidele midagi enamat, kui kõrvalt paistab. Võistlused on võimalus ennast proovile panna – see on kirg, töö, meelelahutus ja looming läbisegi. Täna väljakuulutatav Hiiumaa spordihoone ideevõistlus on huvitav ning sisukas võimalus kõigile arhitektidele,” ütles Komissarov.
Võistluse lähteülesandes seisab, et uue spordihoone suur saal peab mahutama tribüüne maksimaalselt 500 pealtvaatajale ning projekteerimisel tuleb arvestada järgmiste spordialadega: suures saalis jooks, heited, hüpped, korvpall, võrkpall, saalijalgpall, saalihoki, mudelism; lisaruumides jõu- ja fitnessitreeningud; rühmatreeningute ruumis aeroobika, squash, koroona, piljard, snooker ja laua­tennis; tennisehallis tennis ja sulgpall. Lisaks tuleb planeerida hoonesse ruumid noorte­keskusele ja spordimajutus kuni 40 inimesele.
Võistlusele esitatud ideekavandilt oodatakse, et spordi­hoone oleks arhitektuuriliselt kõrgetasemeline, sobiks linnaehituslikult antud asukohta ning vastaks liginullenergia hoonele esitatud nõuetele. Arhitektuuri­võistluse planeeringuline lahendus peab määrama muuhulgas liiklusskeemi, parkimise, haljastuse ja heakorra üldpõhimõtted. Hoone on planeeritud rajada kahes etapis, arvestades tennisehalli ehitamist teises etapis.
Võistlustöid oodatakse hiljemalt 8. juuniks Eesti Arhitektide Liitu. Võistluse tulemused selguvad juuni teises pooles.
Hiiumaa vallavalitsus otsib spordikeskuse rajamiseks aktiivselt kaasrahastajaid. Põhirahastus loodetakse kokku saada valla eelarvest ja riigieelarvelise toetusena. Projekteerimine algab 2018. aasta teisel poolel ning ehitamist alustatakse esimesel võimalusel.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411