Teisipäev, märts 27, 2018
 

Toetage töötajate sportimisvõimalusi

Alates selle aasta 1. jaanuarist ei maksustata erisoodustusena terviseedendamiseks tehtavaid kulutusi 100 euro ulatuses töötaja kohta kvartalis juhul, kui tööandja on neid võimaldanud kõikidele töötajatele. Maksuvabade tervise­edendamise kuludel üldisemalt ei tahaks pikemalt peatuda, käsitleksin aga sportimis- või liikumispaiga regulaarse külastamisega seonduvate kulude hüvitamist.
Sportimis- ja liikumispaiga all mõistetakse avalikke ning ettevõttesiseseid spordiklubisid, mille kasutamisega seotud kulud töötaja eest kantakse või hüvitatakse töötajale kuludokumentide alusel. Nimetatud kategooriasse kuulub ka Käina spordikeskus oma mitmekesiste sportimisvõimalustega. Meie klientide kasutada on kahe tunni jooksul külastushinna sees nelja 25 meetrise rajaga bassein, lastebassein, leilisaun ja aurusaun, lauatennis ja ronimissein, jõusaal ja tõsteruum. Aeroobikasaali koos sealse inventariga on võimalik rühmatreeningutest vabal ajal kasutada individuaalseks treeninguks.
Kuna kehtestatud maksusoodustuse eesmärk on eelkõige toetada töötajate regulaarset terviseedendamist, ei laiene maksuvabastus olukordadele, kus töötaja soovib spordikompleksi või treeningpaika rentida lühiajaliselt.
1. jaanuarist avanenud võimalust oma töötajate sportimis­võimaluste maksuvabaks toetamiseks aga on mitmed Hiiumaa asutused ja ettevõtted juba usinalt kasutama asunud.
Spordikeskuse kasutamislepinguid sõlmides on asutuste ja ettevõtetega võimalik kokku leppida ka soodustingimusi. Samuti saab spordikeskuse kasutustasu maksta igakuiste koondarvete alusel jne.
Käina spordikeskus kutsub Hiiumaa asutusi ja ette­võtteid oma töötajate sportimisvõimalusi toetama.
HANNES MAASEL
Käina spordikeskuse juhataja

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411